Meist

Loome võimalusi headeks muutusteks!

Iga ost või annetus teeb head keskkonnale ja abi vajavatele inimestele.

Sõbralt Sõbrale on Eesti suurim sotsiaalne ettevõte, millele kuulub 16 taaskasutuskauplust, Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus ja Hoolime Koos projektid laste ja perede toetuseks. Erinevates linnades üle Eesti asub kokku 15 Sõbralt Sõbrale poodi ja lisaks on meil üks kauplus Leedus. Leia omale lähim Sõbralt Sõbrale pood siit.

Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplus on elustiilipood. Meilt leiab mööblit, kodutehnikat, kööginõusid, riideid, raamatuid, mänguasju ja muud põnevat. Sõbralt Sõbrale kauplustes ärkavad kasutatud asjad taas ellu, leides endale värske ilme, otstarbe või omaniku. Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplustes annab püsikliendile eelised mitte kilendikaart, vaid mugav ja praktiline riidest kliendikott.

Ootame Sõbralt Sõbrale poodidesse ka puhtaid ja korras asju, mida soovid taaskasutusse anda kui sõber sõbrale. Leia omale lähim kauplus, kuhu oma annetusi tuua.

Igast ostust või annetusest saab alguse heategevuslik Hoolime Koos ringlus, mille kaudu ulatatakse käsi abivajavatele lastele ja peredele ning toetatakse noorte vaimset tervist ja peresuhteid. 

Korraldame erinevaid Hoolime Koos projekte, mille abil toetame keerulises olukorras olevaid lastega peresid nii materiaalselt kui emotsionaalselt. 

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses pakume psühholoogilist tuge ja abi nii noortele, paaridele kui ka peredele. Kuni 19-aastastele on nõustamine tasuta!

Sõbralt Sõbrale kutsub kõiki kaasa Hoolime Koos ringlusega, et üheskoos taaskasutus- ja heategevuslikku elustiili edendada. 

Meie usume, et hea eeskuju on nakkav. Ühine meiega #sõbraltsõbrale

Kauplustekett Sõbralt Sõbrale omanik on MTÜ Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit.

Põhiväärtused

Sõbralt Sõbrale on sotsiaalne ettevõte, mis soovib luua võimalusi headeks muutusteks. Oleme sõnastanud enda jaoks neli olulist väärtust: pühendumine, uussünd, hoolimine ja usk.
 
PÜHENDUMINE Teeme nii üksikisikute kui ka meeskonnana tööd kirglikult ja rõõmsa südamega, lootuses et meie positiivne ja jaatav hoiak on nakkav.
 
UUSSÜND Sõbralt Sõbrale abiga saavad kasutatud asjad omale värske ilme, otstarbe või omaniku. Ettevõttena loome uusi võimalusi ka inimestele, pakkudes töökohti, mille keskmes on pidev areng, ja tõstes abivajajate elukvaliteeti.
 
HOOLIMINE Siiras soov kaasinimesi toetada väljendub nende märkamises, kuulamises ja praktilises aitamises. Hoolime igaühest kui tervikust, sõltumata inimese eripärast või taustast. Usume, et kõik väärivad järgmist võimalust. Seejuures peame oluliseks, et abi jagamine oleks jätkusuutlik nii abiandja kui ka abisaaja seisukohast.
 
USK Usume, et Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplused ja heategevusprojektid loovad väärtust inimeste elus ja ühiskonnas laiemalt. Usk on see, mis annab lootust, toob esile parima ja võimaldab saavutada eesmärke.

Märkame. Hoolime. Toome lootust. Loome võimalusi. Alati.