Voodikarussell

Olles pool oma elust aktiivselt teise ringi poode külastanud, on tekkinud mingisugune vaist, mida tasuks koju viia ja mida mitte. Ka juhul kui poes veel ei tea, milleks mõni asi hea on, leiab minu kogemusel kvaliteetne ja heas korras ese varem või hiljem kasutust. Nii juhtus ka nende jõulukaunistuste toorikutega, mis Sõbralt Sõbrale riiulil nukralt järgmisi pühi ootasid. Mida selle komplektiga teha, polnud algul aimugi, aga kui tekkis idee meisterdada voodikarussell, olid põhielemendid kohe võtta. Kuna olen seda meelt, et beebi ei vaja liigselt stiimuleid ja värvigamma võiks olla rahulik, sobis naturaalne viimistlemata puit ideaalselt.

Vaja läheb:

  • käärid
  • nõel
  • läbipaistev või sobivas toonis niit/pael
  • helmed, pallid jm
  • rõngas

Enne helmeste hankimist oleks mõistlik paika panna kondikava, et detaile ei saaks liiga vähe ega palju. Inspiratsooni annab näiteks Pinterest, kui kasutada otsingusõna “baby crib mobile”. Hästi toredad on vildiriidest kokku traageldatud kujundid, mis ei nõua õmblusmasina olemasolu. Kuna põhielemendid olid minul juba olemas, kasutasin ilmestamiseks lihtsaid villapalle ja sametjaid kuulikesi, mille leidsin Abakhanist ja Skizzest, aga kindlasti leidub ka Eesti oma tegijaid, kes villapallidega appi tuleksid, nende hulgas Furrdisain. Rõnga valimisel soovitan vaadata Arte e-poodi, kus on otsingusõna “rõngas” all laialdane valik: tikkimisrõngas/bambusrõngas/metallrõngas.

Protsess ise oli aeganõudev, kuna läbipaistev libe niit osutus oodatust nõudlikumaks. Ometi otsustaksin taas nimelt selle kasuks, sest elemente omavahel köita oli sellega väga hea: niit jookseb märkamatult ka mööda pallide välispinda, et kõik omavahel kindlalt seotud oleks. Nii võib beebi turvaliselt oma karusselli imetleda ja emme oma beebit. Aga miks mitte lähtuda karusselli valmistamisel põhimõttest, et see sobiks lastetuba kaunistama ka tulevikus!

 

Meisterdamiseks vajalikku leiad Sõbralt Sõbrale kauplusest! Aita meil aidata, panustades oma ostuga heategevusse ja toetades Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskust. Üheskoos loome võimalusi headeks muutusteks!

Jaga seda postitust