Pompomi vanik

Kas ka teie pere lastel on iga päev sünnipäev? Täna valmis meil spontaanselt üks lihtne lõbus pompomi vanik, mis pidi algselt kaunistama sünnipäevalauda, aga leidis tee hoopis sünnipäevalapse juustesse.

Pompomide valmistamisel saab kaasa lüüa ka väikelaps, sest 3-aastase jaoks on ju igavesti põnev klaasi abil papile ringjoont kanda, samuti võib ta abistada, kui on vaja lõngajuppi lõigata või sõlme siduda – mõlemad väga head motoorikaharjutused. Ning kel rohkem püsivust, saab aidata ka lõnga kerida.

Vaja läheb:

  • papp (nt joonistusploki tagakülg, mõne kuivaine pakend)
  • Lõng (eriti kirju ja edeva tulemuse saab, kui kasutad erinevat värvi lõngajääke, millest suurema käsitööprojekti jaoks ei piisa)
  • käärid
  • pliiats

Töö käik:

Joonista papile ring ja lõika sisse lukuaugu kujuline avaus. Vaja on kahte ühesugust papist ringi. Meile meeldisid kõige rohkem päris pisikesed, u 5 cm läbimõõduga pappalusel valminud pompomid.

  1. Lõika lõngast jupp ja aseta pappalusele. Lõngajupi pikkus oleneb pappaluse suurusest, aga lähtu sellest, et lõngaotsad peaksid kenasti rippu jääma – nii ei lähe need pompomi kerimisel kaduma.
  2. Aseta teine papitükk lõnga peale, et moodustuks n-ö burger:
  3. Võta ülejäänud lõng ja hakka seda ümber papiribade kerima. Selle tegemiseks ei ole õiget ega valet moodust. Kerida võid julgelt, lausa 100 korda. Mida rohkem lõnga ümber papi mässid, seda tihedam on pompom. Kui kerimise lõpetad, sõlmi kahelt poolt välja vaatava lõngajupi otsad omavahel kokku, et keritud lõng keskelt fikseerida. Tee seda ühekordse sõlmega.

Sisesta käärid kahe papi vahele ja lõika mööda papiriba kaarjat välisserva kogu lõngamass keskelt katki. Pinguta pompomi siduva lõngajupi abil ja tee peale ka teine sõlm. Trimmi pompom kääridega ühtlaseks. Pikemalt rippuvat lõnga võid kasutada pompomi sidumiseks.

Ja järjekordne sünnipäevapidu võibki alata!

 

Jaga seda postitust