Spiraalküünla valmistamine

Pimedal ajal on põlev küünal igas kodus omal kohal. Järgnevast saad lugeda, kuidas muuta küünlad põnevaks sisustuselemendiks ja seda vähese vaevaga. Lõbus endal katsetada, aga ka vana-aastaõhtul kogu perega meisterdada. Vaatame, kuidas valmib spiraalküünal ehk twisted candle.

Vaja läheb:

  • küünalt (küünla valiku kohta loe täpsemalt esimesest lõigust)
  • tainarulli/pudelit
  • vaasi või kõrget purki
  • sooja vett

Kõige tähtsam on valida õige küünal. Postituse sissejuhatavat lõiku kirjutades itsitasin, kuidas \”lõbusast\” küünlaväänamisest on asi kaugel, kui sellega alt minna – tean omast käest. Mina katsetasin nii punase Bolsiuse kui ka Rainbow valge antiikküünlaga, aga mõlemaga ebaõnnestunult, sest olenemata temperatuurist hakkas küünlaid kattev kiht protsessi käigus pragunema/kooruma.

Järgmisena proovisin Havi roosasid antiikküünlaid (ostetud Prismast), millel lisatud värvikiht puudus, ja need toimisid väga kenasti. PS! Ole valimisel siiski tähelepanelik, sest paljud Havi küünlad on steariinist, kuid loetu põhjal julgen väita, et steariinile mehaaniline töötlemine ei sobi. Väga hästi peaksid aga töötlemisele alluma naturaalsest mesilasvahast küünlad.

Küünal olemas, mis nüüd?

Täida kõrgem nõu sooja veega ja aseta küünal 10–15 minutiks vette. Hästi sobib ca 40–50-kraadine vesi. Liiga kuum vesi võib hakata küünalt sulatama, liiga jahe ei luba aga küünlal vabalt painduda.

Kõrge nõu on parem kui madal, sest sinna saab küünla asetada pikuti ja nii ei kerki küünal pinnale nagu madala puhul. Minu isiklik eelistus oli, et küünal oleks peaaegu et täies pikkuses keermetega. Kuna veenõu polnud selleks piisavalt kõrge, hoidsin küünalt vees tagurpidi ja lõikasin hiljem küünla alumise otsa küljest.

\"\"

Kui aeg on täis, peaks küünal olema vabalt siia-sinna painduv. Võta see veest ja aseta kõvale pinnale. Mina kasutasin küünla ja pinna vahel ka tükikest küpsetuspaberit. Rulli lapikuks osa, mida soovid käänama asuda. Seejärel võid küünla veel paariks minutiks sooja vette asetada, aga mina sain ka ilma.

Alusta küünla ühest otsast käänamist. Kui oled jõudnud välja küünla teise otsa, aga keermeid näib olevat vähe, võid julgelt uusi peale keerata – õige küünla puhul peaks see ilusti toimima. Seejärel pane küünal mõneks minutiks jahedasse vette, et see taheneks ja värskelt võetud vormi säilitaks, ning valmis!

Samal moel võib meisterdada ka erinevaid dekoratiivküünlaid, mis Instagrami on vallutanud. Kui soovid aga vana-aastaõhtul küünla süüdata, siis katseta nimelt spiraalküünlaga.

Sõbralt Sõbrale kauplustest leiad laia valiku teise ringi küünlajalgu, mis on valmis sinu kodu kaunistama! Iga ostuga aitad meil aidata abivajavaid peresid ja toetad Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskust! Aitäh Sulle!

Jaga seda postitust