Jõulupunane komplekt

Kui märkad teise ringi kaupluses midagi, mille pind ei ole enam ideaalses korras, ära lase end sellest heidutada. Sest tõenäoliselt näeb see välja siiski parem kui meie lapse joonistuslaud… Loodan, et saad allolevast postitusest julgustatud ja otsid minu eeskujul selle kuuri tagumisse nurka peidetud mööblitüki välja, et midagi rõõmsat luua. 

Sellised nad siis olid: tool kriimuline ja laud täis nii lõbusaid tegelasi kui ka jonnipunne, kes paberi lõppemisel ükshaaval välja ilmusid. Kuna tegu oli eelnevalt töötlemata puiduga, ma pinda kuidagi eriliselt ette valmistama ei hakanud, piirdudes vaid puhastusega. Põhjalik puhastus oli antud laua puhul iseäranis oluline, sest valdavalt oli laps lauaplaadil kasutanud rasvakriite, kuid vee baasil värvi nakkumine võib olla raskendatud, kui pinnal leidub rasva ja õlide jääke. Mina kasutasin puhastamiseks nõudepesuvahendit, mis ajab kenasti asja ära, aga suuremate ja tähtsamate projektide tarvis soovitan soetada spetsiaalse puhastusvahendi.

Kui pind oli puhastatud, lasin sellel kuivada.

On käes jõulukuu ja seepärast valisime mõne klassikalise neutraalse tooni asemel kärtsu punase, mis lapse muidugi elevusest ohkama ja õhkama võttis. Kõige punasem punane Fusioni tootevalikus on Fort York Red ja selle kasuks otsustasimegi. Tooli kate on meil üsna tugevate leopardimustri mõjutustega ja ütleme nii, et punane toon + leopardi print pole minu põhjamaise maitse juures see kõige ilmselgem kooslus… Aga tulemus sai parajalt hull ja parajalt julge ehk siis just parajalt hulljulge.

Väikesed, aga olulised sammud, mis peale puhastuse värvimisele eelnesid, olid

  • põranda katmine kaitsekilega (kuigi soovitan tungivalt pikema elueaga vakstut)
  • purgi avamine – kordan ka siin üle nipi, et juba kuivanud värvi tõttu kinni kiilunud kaane saab hõlpsalt lahti lauanuga kasutades, aga et seda vältida, võib kaane alla (üle purgi servade) panna tükikese toidukilet
  • istme lahtikruvimine, et kangas kahjustada ei saaks

Olin hiljuti oma söögilaua Fort York Rediga värvinud ja teadsin, et katvus on antud toonil väga hea (täpsemalt näed SIIT), niisiis tundus see lapse varem \”dekoreeritud\” lauagi puhul igati paslik variant. Lisaks on värv söögilaual äärmiselt hästi püsinud ka pealislakki lisamata ning pidanud vastu kõik pühkimised ja nühkimised – lapse joonistuslaua puhul väga oluline omadus, millest värvivalikul lähtuda.

Kindlasti peaks värvimist alustama laua alt. Kui esimese asjana lauaplaadi kallale asuda ja seejärel põhja värvimiseks laud tagurpidi keerata, võib värskelt värvitud lauaplaat kahjustada saada. Ka tooli tuleks ühte- ja teistpidi keerutada, sest võid ju olla kindel, et nüüd on küll iga viimne kui sentimeeter kaetud, aga tooli tagurpidi keerates vaatab sellegipoolest vastu niisugune pilt:

Oksakohad jätsin seekord katmata, aga mõne olulisema projekti ja heledama tooni puhul oleksin töödelnud neid spetsiaalse oksalakiga.
Kokku sai lauale neli kihti värvi, neist esimesed kolm siin:

Veel üks põhjus, miks mulle Fusioni mineraalvärvid nii väga sümpatiseerivad, on asjaolu, et need on null VOC (lenduvad orgaanilised ühendid) värvid ja ma võin ka lastega majapidamises nendega rahulikult toimetada. Meie neljase silmad lähevad alati särama, kui ta mind värvipintsliga näeb, sest ta juba teab, et ka temal lubatakse nüüd natuke kätt harjutada. Ja kui järgmisel korral värvipliiats lauale kipub, saan ma talle meelde tuletada, kui suur töö see värvimine on.

Kui tavaliselt töötan ma rulliga, et pind saaks võimalikult sile, siis seekord meeldis mulle mõte pintslitõmmetest, et jätta komplektist veidi vanakoolim mulje – seda enam, et tooli kallal rulliga askeldada on üsna keeruline. Üldmulje jäi minu maitse jaoks täpselt parajalt ühtlane, kuna värv valgus kenasti ja tegi minu eest pool tööd ära.

Sõbralt Sõbrale kauplustest leiad ideaalses seisukorras mööblitükke, aga ka esemeid, mille puhul katsetada julgeid värvivalikuid või hoopis mõnda ootamatut mustrit. Ostes mänguasju ja kodukaupu, kingid \”Jõulurõõmu\” kampaania raames jõulurõõmu abivajavatele lastele! Vaata täpsemalt SIIT ja aita meil hoolida! 

Jaga seda postitust