Lihtne ja ajatu kuuseehe

Meie pere kuuse küljes ripuvad vaid ehted, mis on tulnud kaasa kas lapsepõlvekodust või saadud kingitusena, sest minu jaoks muudab see kuuse ehtimise märksa erilisemaks, kui igal ehtel on oma lugu. Tänavu asusime lapsega ise seda lugu looma ja jõuluehteid meisterdama.

Jõuluehte jaoks läheb vaja: 

  • tapeeti või paksemat paberit
  • kääre
  • paela või paksemat niiti
  • sukanõela
  • soovi korral kaunistuseks helmeid

Eeskujuks võtsime ehted, mille leidsin meie Sõbra Iseloova tegemiste hulgast, sest ehte väljanägemine on aegumatu, see valmib lihtsalt ja kõik hädavajalik on tõenäoliselt igaühel kodus olemas. Ehte valmistamiseks on mitu erinevat moodust ja üks neist on järgmine:

Lõika tapeedist ribad. Ribade paksusest ja pikkusest oleneb väga palju ehte väljanägemine. Mina leidsin, et mõistlikum on kasutada paksemaid ja lühemaid ribasid, sest pikad peenikesed ehtes nii hästi ei hoidnud. Kõige optimaalsem näib 15 cm pikk ja 2 cm lai riba, kokku 12 tükki ühe ehte jaoks. Kui soovite väiksemaid kuulikesi, võib mõistagi ka väiksemate ribadega töötada, aga pikkuse-laiuse vahekord võiks jääda üldjoontes selliseks. Need ribad aseta ühes suunas üksteise peale, nagu fotol näidatud:

Pane sukanõelale nöör taha. Mina kasutasin piisavalt pika aasa ja mugava käsitsemise tarvis 25 cm pikka nööri. Vii nöör läbi paberribade ja siis läbi helme. Seejärel liigu nõelaga teistki korda helmest ja paberribadest läbi – justkui tagasiteed minnes –, kuid ole hoolikas, et sa ei tõmbaks nööri lõpuni välja, vaid jätaksid piisavalt pika aasa ehte riputamiseks:

Kui oled jõudnud tagasi teisele poole paberribasid, tee aasale sõlm peale, et helmes minema ei lipsaks. Seejärel sõlmi umbsõlm ehte seesmisele küljele ja kärbi nöör lühemaks:

Paberribade teise otsaga toimi samamoodi, ainult selle vahega, et aasa sinna vaja pole ja nöör võib seetõttu olla lühem. Nii helme juurest kui ka ehte sisemuses tee nöörile umbsõlmed ja lõika see mõlemalt poolt lühemaks. Tulemus peaks välja nägema selline, nagu alloleval punase taustaga pildil:

Nüüd tuleb protsessi põnevaim osa: asu ehet avama ning kiht kihi haaval võtab see kuulikese kuju.

Ja valmis ta ongi! Ehet on tore valmistada koos lastega, kes võivad ribasid välja mõõta ja lõigata, sõlme tegemist harjutada ja suuremad sukanõelaga pusida. Ehe sobib kaunistama jõulukuuske, aga ka metsast toodud kuuseoksa, või hoopis rippuma uksenupu külge. Eks ole ju uhke päris oma tehtud ehet aastast aastasse karbist välja võtta ja mõelda tagasi selle valmimisloole. Paberehte boonus on ka see, et – vastupidiselt klaasile – see niisama lihtsalt ei purune ja nostalgiat peaks jätkuma kauaks.

 

Processed with VSCO with e1 preset

Meisterdamiseks vajalikku ja rohkelt valmiskujul jõuludekoratsioone leiate lähimast Sõbralt Sõbrale kauplusest! Ostes mänguasju ja kodukaupu, kingid \”Jõulurõõmu\” kampaania raames jõulurõõmu abivajavatele lastele! Täpsemalt vaata SIIT ning aita meil tuua rõõmu ja luua pühadetunnet!

Jaga seda postitust