DIY tassel-ripats

Seekord vaatame, kuidas teha lihtsaid tassel-ripatseid, mis sobivad kaunistama kõikvõimalikke tekstiile alates päevatekist ja lõpetades kleidiservaga. Tarvis on vaid loetud asju ja kaasata võib ka lapsed! Meie kolmene Leevi oli igal juhul nii enne kui ka pärast veendumusel, et meisterdame nukukesi ja enda tehtud eksemplari üle väga uhke. Allpool juhised nii kirjas kui ka videos!

Vaja läheb:
  • Lõng/niit. Tulemus sõltub väga palju sellest, kas valida materjaliks paksem lõng või hoopis heegelniit. Lõnga kasutades on tulemus lopsakam nagu avapildil, heegelniiti kasutades aga lihtsama joonega. Siinses õpetuses on kasutusel heegelniit.
  • Käärid
  • Papitükk (või mõni muu paraja suurusega asi, mille ümber niiti kerida). Papitüki pikem külg peaks olema mõne sentimeetri võrra pikem kui soovitud tasseli pikkus, sest hiljem korrigeeritakse tassel alati pisut lühemaks, kui see algselt oli. Hea on kasutada paksemat pappi, näiteks mõne pappkasti küljest. Mina püüdsin algul joonistusploki tagakaanest lõigatud papiga hakkama saada, aga kerimise käigus läks see kõvasti paindesse.
Tööjuhend:
  1. Alusta niidi kerimist ümber papitüki. Mina kerisin niiti sajakordselt (läheb kiiremini, kui arvata võiks). Kui kerimine valmis, lõika niit läbi.
  2. Lõika tokist 15–20 cm pikkune niidijupp, pista see keritud niidi ja papi vahelt läbi, et kõik niidid ühte köita. Tõmba see papitüki ühte serva. Tee peale kaks sõlme, et niit ära fikseerida. Hiljem saab seda niiti kasutada tasseli õmblemiseks või riputamiseks.
  3. Papitüki teisest servast lõika läbi papile keritud niidimass. Kui näed, et ühelt poolt on niidid pikemad kui teiselt, korrigeeri seda niite vastavale poole tõmmates.
  4. Võta teine u 20 cm pikkune niidijupp ja seo see tasselile \”vööks\”. Kui kasutad paksemat lõnga, võib niiti olla ka pikemalt, sest sobida võib ka massiivsem vöö. Heegelniidi puhul jääb tulemus minu arvates ilusam, kui vöö on üsna kitsas. Jäta vööd kerides niiti rippu nii palju, et selle pikkus ühtiks tasseli üldpikkusega – turritavad niidijupid vöö küljes ei jää kuigi kenad.
  5. Korrigeeri tasselit, lõigates alumine serv julgelt ühtlaseks. Ja ongi valmis!

Videos saad kogu protsessi näha siit:

 

Avapildil olev IKEA päevatekk on pärit Sõbralt Sõbrale kauplusest, kus leidub rohkelt tekstiile nii vintage interjööri austajale kui ka modernse minimalistliku kodu omanikule. Ka tasselite meisterdamiseks vajalikku küsi Sõbralt Sõbrale kauplusest või otsi hoopis oma käsitöökorvist välja lõngajäägid! Eri toonides lõbusad ripatsid sobivad hästi nii lastetuppa kui ka julgema stiililahendusega elutuppa.

Oma ostuga toetad Sõbralt Sõbrale kaupluse abil puudustkannatavaid peresid ja lood võimalusi headeks muutusteks!

Jaga seda postitust