DIY baldahhiini inspo

Kuidas tuba isikupärasemaks muuta ja ühtlasi uinumist lihtsustada? Lastetubade must-have on praegu kindlasti baldahhiin, mis teeb väikesest üleväsinud pahalasest sellise rahuloleva printsessi. Baldahhiini isetegemine on jõukohane igaühele ja juba suurem laps saab ise samuti kaasa lüüa. Üldiselt soovitakski baldahhiini pigem kas päris pisile, kes seda sikutada ei suuda või suuremale, kes seda sikutada ei taha. Ise meisterdasin baldahhiini tegelikult kolmesele. Sama kenasti sobib baldahhiin ka Sinu enda magamistuppa, kandes endas unistav-romantilist hõngu.

Vaja läheb:

  • õhuline kangas/kardin
  • rõngas (ideaalis küljelt avanev)
  • käärid
  • niit ja nõel
  • nöör rõnga riputamiseks
  • kruvitav konks
  • kaunistus(ed)
  • vajadusel klõpsud vm kanga kinnitamiseks

Kuna meie kindel soov oli tulla toime käepäraste vahenditega, kasutasime väikese defektiga läbipaistvat kardinat. Lapsevoodi puhul on oluline, et kangas laseks õhku läbi, mistõttu on päevakardin igati sobiv lahendus. Ideaalis on see ka tunnelisüsteemiga. Õmblesin kardina kaks ülemist nurka omavahel kokku, nii et moodustuks ring ning täiendasin kardinat kuldse teise ringi ripatsiga. Väike piste ripatsi juures aitas ühtlasi baldahhiinil paremini langeda.

Rõngas tasuks valida võimalikult kerge. Meie oma pärineb vana lambivarju seest, sest soovisime piirduda vaid kodus leiduvaga. Küll aga oleks hea lahendus näiteks tikkimisrõngas, mille saab hõlpsasti avada, et rõngas läbi kardina tunneli ajada. Kui avatavat rõngast pole, tuleks kardin kas kõrgemalt ümber rõnga tõmmata või serva kinnitused lisada. Mina proovisin esialgu ilma kinnitusteta, nöörides kardina piisavalt krookesse, et see rõnga ümber püsiks, aga tulemus hästi ei meeldinud. Seejärel katsetasin viise, kuidas kardin rõnga külge kinnitada nii, et see ka lapse tirimisele vastu peaks ja leidsin viimaks, et üsna hea lahendus on tugevamad juuksepandlad.

Rõngas vajab ka nööre, mille abil see lakke riputada. Nöör võiks olla maksimaalselt vastupidav, et mänguhoos õnnetusi vältida – baldahhiin võib ikka ja jälle jalgu või lapse näppu jääda. Laes on heaks kinnitusvahendiks kruvitav konksuke, mille küljest saab baldahhiini raami ka eemaldada, et vajadusel kangast pesta.

Sõbralt Sõbrale poed pakuvad laias valikus kodutekstiile, mille hulgast leiad kindlasti endale sobiva ka baldahhiini meisterdamiseks. Aita meil aidata, toetades oma ostuga puudustkannatavaid peresid ja Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskust!

Jaga seda postitust