Meie Sõprade uus vana

See postitus on pühendatud meie Sõpradele, kelle kuldsete käte all on vana saanud imeilusa uue kuue. Järgnevas tutvustame mõnda eriti kihvti leidu, et ka Sind inspireerida! Siin on neli eriilmelist, aga ühtmoodi pilkupüüdvat ideed. 

Soliidne klassikalise joonega kapp

 

Kuidas päevinäinud, aga elegantsele kapile värske välimus anda, jagab meile loominguline Helena ehk Iseloov, kelle Instagrami kontol saate pilgu heita õdusasse taaskasutust väärtustavasse koju ning ideid erinevateks isetegemise projektideks, mööblist küünlajalgadeni! See suursugune praktilise süsteemiga kapp on pärit Sõbralt Sõbrale poest.

Kuna kapil esines kasutusjälgi, täitis Helena esmalt puidupahtliga (nt veepõhine Colowood) defektid ja lasi mõned tunnid kuivada. Seejärel ühtlustas ta pahteldatud kohad liivapaberiga lihvides. Kui ka ülejäänud pind oli liivapaberiga (nr 120) karestatud, et see värvimiseks ette valmistada, puhastas ta kapi karestamisel tekkinud tolmust.

 

Siis eemaldas Helena sahtlid, riiulid, kapinupud – kõik, mida eemaldada saab. Eest võib võtta ka uksed (see ei pruugi osutuda vajalikuks, aga antud projekti puhul sai tulemus nii parem). Seejärel paigaldas ta maalriteibi pindadele, mis värvi ei vaja – kapi sisemuse, sahtlite servad jm.

Ja võibki alustada värvimisega. Värvidena soovitab Helena just mineraalvärve ja kriidivärve, kuna nendega võib töötada ka siseruumides ja neid on lihtne käsitseda. Antud kapp on värvitud Fusion mineraalvärviga, toonis Homestead Blue, mis toimib iseäranis mõjusalt, andes kapile tõeliselt elegantse joone. Värvimisel kasutas Helena suurematel pindadel švammirulli, väiksematel paksemapoolset pintslit ja viimase lihvi andis vajalikes kohtades peenikese pintsliga. Tavaliselt nõuab pind mitut kihti värvi, siinkohal kahte. Värvimisel on mõistlik jälgida, et värvi oleks pintsli küljes optimaalselt, mitte liiga palju.

Ehkki Fusioni värvid tingimata viimistlusvahendit ei nõua, võib seda lisakaitse saavutamiseks siiski kasutada. Selle projekti puhul läks käiku Fusioni naturaalne mesilasvaha, mida on hea kanda pinnale pintsli abil, aga ringjate liigutustega. Poole tunni pärast saab mikrofiiberlapiga üleliigse vaha eemaldada ja pinna poleerida. Selle etapi puhul tasub jälgida, et lapp ei annaks välja kiude. Vanutatud viimistluse jaoks soovitab Helena kasutada Fusioni musta või valget vaha. Kõik eelmainitud Fusioni tooted on saadaval näiteks Varna e-poes.

Kui soovid täpsemalt näha, kuidas see kõik käis, suundu Sõbralt Sõbrale Instagrami kontole ja otsi üles vastav video! Ning kindlasti heida pilk peale ka Helena ehk Iseloova tegemistele!

Iseloomuga muinasjututool

 

 

Selle julge värvilahenduse ja sihilikult viimistlemata lõppmuljega tooli omanikuks on tätoveerimiskunstnik Bibi Kahk, kelle Instagrami portfoolio on tulvil samasuguseid värvikirevaid ja fantaasiaküllaseid pilte, mis vaataja päeva (või lausa keha!) kirgastavad, nii visuaalselt kui ka humoorikas-satiirilise sisu poolest.

Tooli katte (mis varem täitis tõenäoliselt laudlina funktsiooni) leidis Bibi 1 € eest Sõbralt Sõbrale poest: tegu on tunnustatud Rootsi tekstiilifirma Almedahls kangaga “Jakten” – tekstiilikunstnik Ulla Eson Bodini klassikaline muster, mis on täna sama menukas kui 50 aasta eest. Tooliks on Eesti oma Lutheri mööblitööstuse väljalase, mille kvaliteet ja ajastuülene disain on jätkuvalt väga hinnas.

Esmalt eemaldas Bibi kuumaõhupuhuriga toolilt vana valge värvi (kiidetud puhur on näiteks Skil) ja seejärel lakkis pinna Tikkurila Kiva 10 mööblilakiga. Folkloorisugemetega kirev kangas sai klambripüstoliga kinnitatud vana peale, et lisada istumisel veelgi pehmust ja mugavust. Tool on leidnud endale väärika koha Bibi kodu keskmes, söögilaua ääres.

PS! Bibi otsib ja ootab enda kollektsiooni ka neljandat Lutheri vabriku söögitooli, millele uus kodu anda!

Helge romantiline inglitool

 

Järgnevas jagab Murel Mägi, kuidas üks üsna õnnetu väljanägemisega tool läbis tema käe all totaalse muutumise. Tool leidis tee Sõbralt Sõbrale poodi ja sealt Murelini, kes andis talle uue hingamise ja kodu. Nüüd kaunistab see Mureli pööningukorrusel peituvat “inglituba”, mis on tulvil Mureli enda värvitud-kujundatud vana mööblit. Tuba valvavad eri vormis ja suuruses inglikesed. Mureli sõnul on kõige taga “romantiline hing ja austus väärikas vanuses mööbli vastu”, mis peegeldub ka suurejoonelise kunstiteosena mõjuvas inglitoas.

 

Murel kasutas Vintro kriidivärve, sest kriidivärv on hea katvusega ja sobilik ka siseruumis töötamiseks. Lisaks on kriidivärvide boonuseks see, et kriidivärv ei vaja eelnevat töötlust nagu kruntimine või karestamine. Toonide hulgast sai põhitooniks valitud Vintro Autumn Glow. Vintro värvid ja viimistlusvahendid on saadaval näiteks Katariina Vanavara kaupluses.

Kui pind on saanud piisava arvu kihte, saab välja võtta šabloonid, mida võib hankida kunsti- ja hobipoodidest. Siinkohal on Mureli lähenemine romantiline, ometi rafineeritud. Efekti andmiseks sai šabloonide jaoks valitud Vintro värvitoon Crystal. Inglitoale kohaselt leidsid tooli seljatoele tee ka samas toonis õhulised vaba käega maalitud inglitiivad.

Pärast värvimist võib pinna üle käia peeneteralise liivapaberiga, et pintslitõmbed kergete ringjate liigutustega ühtlustada. Värvitolmu eemaldamiseks võiks kriidivärvi puhul kasutada tolmuimejat.

Kuna kriidivärv vajab kaitsvat kihti, tuleb see viimistleda kas laki või vahaga. See teeb hiljem võimalikuks tooli puhastamise. Antud projekti puhul kasutas Murel vee baasil matti lakki Vintro Extreme. Viimaks leidis seljatoe külge tee üdini naiselik pitspael ja inglitoa vääriline tool oligi valminud!

 

 

Modernne minimalistlik kapp

 

 

Mida ette võtta ühe männipuidust mööblitükiga, mis on ühest küljest kvaliteetne täispuitmööbel, kuid teisalt ei haaku kaasaegse ja hoolikalt kureeritud interjööriga päris nii hästi, nagu võiks?

Just sellisesse stiilipuhta tonaalsuse ja valitud detailidega koju saame piiluda Janeti Instagrami kontol Ourestnest, kus ta demonstreerib, et ka kõige tavalisem männipuidust kapp võib õige lähenemise korral võtta kuju, mis sobib suurepäraselt interjööri, kus domineerib modernne must-valge värvigamma. Kapi leidis Janet Sõbralt Sõbrale poest.

Kuna Janetil oli kindel plaan ilmestada kappi uue kandva jalaga, siis kõigepealt läks alläärest eemaldamisele laineline serv. Metallist raamiga tuli appi Janeti hakkajast mees Remo, kes keevitas kokku sobiva suurusega raami. Kaalutletult säilitati raami rustiikne väljanägemine, et moodustuks põnev kontrastne tervik viimistletud kapiosa ja robustse raami vahel. Raam puhastati, aga jäeti töötlemata ja kruviti kapi külge täpselt nii, nagu ta oli.

Kuna viimistlemisel otsustas Janet kriidivärvi kasuks, siis erilist eeltööd kapp ei nõudnud – pärast kapinuppude eemaldamist ja pinna puhastamist sai koheselt värvimisega alustada. Janet kasutas Jeanne d`Arc Living Vintage Paint värvi, tooniks French Beige, mis on kerge beežika alatooniga naturaalvalge. Kapp sai kolm kihti värvi, et üldmulje oleks võimalikult ühtlane. Kuna värv on väga hea katvusega, ei vajanud oksakohad mingit eeltööd ja ei ole endast märku andnud ka järgneva kahe kasutusaasta jooksul. Pind sai viimistluse Jeanne d`Arc Living Vintage Paint Primer & Sealeriga (mida saab kasutada nii värvi all kui ka peal) ja värv on siiani püsinud väga hästi. Edasi oli vaja asendada kapinupud, et tervik saaks harmooniline ja oligi taassündinud kapp, mis sobib kaasaegsesse interjööri nagu valatult!

Kui tunned, et sinagi said inspireeritud, suundu Sõbralt Sõbrale e-poodi ja leia see mööblitükk, milles sina samasugust potentsiaali näed! Nii aitad meil aidata, toetades puudustkannatavaid peresid ja Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskust!

Jaga seda postitust