KIK paneb hoolimise ringlema!

Sõbralt Sõbrale ja Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kutsuvad üheskoos hoolima keskkonnast ning märkama inimesi meie ümber. KIKi meeskond annetas korras ja terveid asju, mida ise enam ei vaja. Müügitulu abil toetatakse Eesti noorte arengut ja nende materiaalset ning vaimset heaolu.

Saame tuttavaks, kes on KIK

Millega tegeleb Keskkonnainvesteeringute Keskus? Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) asutati aastal 2000 ning selle aja jooksul oleme olnud Eesti keskkonnavaldkonna projektide keskne rahastaja. Meie kaasabil on ellu viidud üle 20 000 keskkonnaprojekti toetuste kogusummas enam kui 2 miljardit eurot.

Toetuste vahendaja ja järelevalvaja ülesannete kõrval oleme koos heade partneritega asunud erinevaid projekte käivitama ja vedama, et vajalikud praktilised tegevused ära teha ning tuua lisaraha Eesti keskkonna- ja kliimaeesmärkide täitmiseks.

Meie tublid töösipelgad vedasid eest näiteks Raadi vanal lennuväljal rehvide koristamist ning seitsmesse Eesti linna säästliku LED tänavavalgustuse paigaldamist. Juba kümnendat aastat toetame noorte roheideid läbi Negavati konkursi ning oleme jätkuvalt keskkonnaalast nõu andvaks asutuseks kohalikele omavalitsustele ja ettevõtetele.

Kust te inspiratsiooni ammutate? Usume, et iga kiklase jaoks on keskkond ja loodus olulised. Inspiratsiooni kogume nähes, kuidas meie toetatud projektid muudavad samm-sammult keskkonda jätkusuutlikumaks.

Kuidas teha keskkonnasõbralikke samme? Kuigi KIKis toetame keskselt suuremaid ja väiksemaid Eesti keskkonnaprojekte, siis usume, et suurte muutuste toimumisel on oluline meie kõigi roll. Seame keskkonnasõbralikkuse ja jätkusuutliku käitumise esikohale ka tööelus. Kontorites jälgime rohelise kontori põhimõtteid (nt sorteerime jäätmeid, oleme paberivaba organisatsioon, ei kasuta ühekordseid nõusid, julgustame töötajaid liikuma kontorisse jala, jalgratta või ühistranspordiga). Ärikingituste osas jälgime joont „vähem on parem“ ning kui teeme kingitusi, siis on meie jaoks oluline kodumaisus, kvaliteet ja loodussõbralikkus.

Te otsustasite toetada projekti “Uks Unistuste Suunas”, miks just seda?
KIK kuulub sotsiaalsete ettevõtete võrgustikku ning ühiskonnale tagasi andmine ja heategevusprojektides osalemine on meile tähtis. Oleme aastate jooksul korraldanud erinevaid heategevusmüüke ja talguid, osalenud erinevates kogumiskampaaniates (kohvipuru, nõud) ning igal aastal KIKi sünnipäeva aegu annetame aega ning teeme kogu meeskonnaga mõnes Eesti paigas heakorratöid.

Meil on ainult rõõm võtta tänavu osa Sõbralt Sõbrale sügiskampaaniast, kus saame anda oma panuse noorte unistuste täitumiseks. Hoiame ju homset just nimelt noorte nimel, et ka neil oleks tulevikus kaunis ja jätkusuutlik maailm, kus elada ja toimetada.

KIKi meeskonna annetatud kaup on müügil Tallinna Sõbralt Sõbrale Mustamäe kaupluses ning Tartu Sõbralt Sõbrale Annelinna kaupluses. Müügitulu toetab projekti “Uks Unistuste Suunas”.

Aitäh hoolimast, KIK! Hea eeskuju on nakkav!

Ühine meiega #sõbraltsõbraleJaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Vähem jõulustressi, rohkem jõulurõõmu Lahtiolekuajad pühadel

Loe lisaks