DIY: Vanast kangast mõõdupuu perele.

Kas oled olnud olukorras, kus pead kolimise või remondi tõttu jätma maha ukseraami, millele on talletatud su laste pikkused? Või on vaja üle värvida sein, kuhu on pliiatsiga tõmmatud jäljed pikkuste kohta? Otsustasin raamid ja seinad asendada mõõdupuuga,  et laste kasvuteekonnad remondi või kolimise tõttu kaduma ei läheks. Kasutasin mõõdupuu tegemiseks kangast ja atsetoonimeetodit, millega jooned ja numbrid kangale kanda. Võid jooned ja numbrid kanda riidele ka käsitsi.

Projektiks vajamineva kanga ja riidepuud leidsin Sõbralt Sõbrale poest [link]. Ostes toetad noortele psühholoogilise abi pakkumist (loe lähemalt Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskusest) ja raskustesse sattunud peresid (loe lähemalt meie heategevusprojektidest). Nii saad teha head nii loodusele kui ka abivajavatele inimestele. Mõõdupuu valmistamiseks läheb vaja:

 • kangast
 • puidust pulki (enda omad võtsin vanade riidepuude küljest)
 • atsetooni
 • mõõdulinti
 • õmblusmasinat
 • tahmaprinterit
 • prinditud jooni ja peegelpildis prinditud numbreid
 • paela mõõdupuu riputamiseks
 1. Valisin välja sobiva kanga. 
 2. Printisin tahmaprinteriga välja peegelpildis numbrid ja jooned. Tindiprinteriga atsetoonitehnika ei toimi.
 3. Lõikasin kangast välja kaks pikka riba. Just nii pikad, et kõigi pereliikmete pikkused ära mahuks.
 4. Õmblesin kangaribad pikematest äärtest kokku.
 5. Keerasin saadud toru ümber, et õmblused jääks sissepoole ja triikisin kanga üle.
 6. Õmblesin kangatoru otstesse puupulkade jaoks pesad. Pulgad võtsin vanadelt riidepuudelt.
 7. Mõõtsin ja märkisin mõõdulindi abil kangale sentimeetrid.
 8. Kinnitasin joontega paberi kanga külge, tahmane pool vastu kangast. Tupsutasin paberit atsetooniga ning silusin, kuni jooned jäid kangale. Tegin sama numbritega. Alustasin numbrite märkimist 50st, arvestades, et mõõdupuu alumine ots jääb maast 50 cm kaugusele.
 9. Sidusin mõõdupuu otsa paela ja riputasin selle üles. Kindlasti tuleb üle mõõta, et kaugus maast esimese numbrini oleks õige.

Ja ongi valmis!

Kui oled oma pere mõõdupuu valmis saanud, jaga oma meistriteost meiega, märkides postituse juurde #sõbraltsõbrale. Meie usume, et hea eeskuju on nakkav!

Jaga seda postitust