Sügiskampaaniaga toetame üheskoos Eesti noorte vaimset heaolu

Sügiskampaaniaga toetame Eesti noorte vaimset heaolu


Meil kõigil on vahel hetki ja olukordi, kui võib tekkida tunne, et enam ei jaksa. Vaimse tervise kuul tahame juhtida tähelepanu vaimsele tervisele laiemalt, ja et alati on kusagil keegi, kes saab aidata.

Neljandat aastat järjest ühendab sotsiaalne ettevõte Sõbralt Sõbrale käed kodumaiste vastutustundlike ettevõtetega.
Sügiskampaanias osalevad ettevõtted alustavad maailma koristamist omaenda garderoobidest ja kodudest, toovad kauba Sõbralt Sõbrale kauplustesse ning toetavad seeläbi Eesti noorte arengut ning nende materiaalset ja vaimset heaolu. Nii ei jõua ühe majapidamise jaoks ebavajalikud, kuid korras ja terved asjad prügimäele, vaid leiavad endale uue omaniku ning ühtlasi saab õnnelikuks mõni abivajaja – alguse saab Hoolime Koos ringlus.

Lapsed ja noored saavad võimestatud esiteks eesti keele õppe toetamise kaudu erinevate materjalide ja tegevustega Narva sotsiaalmajas tegutsevas lastetoas. Teiseks väljundiks on tasuta nõustamisteenuse pakkumine kuni 19-aastastele noortele Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses.

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus kasvas mitme spetsialisti võrra
Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse poole võib pöörduda, kui on soov endas selgusele jõuda, suhteid parandada, saada tuge elu kriisihetkedel. Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus on kasvanud viimaste aastatega nii töötajate kui ka klientide poolest. Oleme kasvanud eelkõige vajaduspõhiselt ja päris mitme spetsialisti võrra. Meie nõustamiskeskuse meeskonda kuuluvad psühholoog ja pereterapeut Karita Kibuspuu, hingehoidja ja pereterapeut Maire Latvala, kogemusnõustaja Mari Adamson ning jurist Riinu Nurme. 

“Viimaste aastate heitlikkust ja stressirohkust oleme kogenud kõik, kuid eriti haavatavad on maailmas valitseva ebastabiilsuse poolt just lapsed ja noored, kellel erinevalt täiskasvanutest pole veel välja kujunenud efektiivseid toimetulekuvõtteid ning kelle ressursid on sageli väga piiratud,” räägib psühholoog Karita Kibuspuu. 

Oleme Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses eriliselt tänulikud selle üle, et saame pakkuda meie poole pöörduvatele ja abiotsivatele noortele toetatud nõustamise võimalust. See tähendab, et tänu Hoolime Koos ringlusele saavad kuni 19-aastased noored, kes pöörduvad tõsise isikliku soovi ja motivatsiooniga, meie juures tasuta emotsionaalset tuge ja psühholoogilist abi.

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus asub hubastes ruumides Tartu kesklinnas, kuid meie spetsialistidega on võimalik kohtuda ka videosilla vahendusel erinevatest Eestimaa otsadest või soovi korral kirja teel.

“Vajadusel aitame meie poole pöördunud inimesel leida infot ka järgmise sammu astumiseks, näiteks kuidas pääseda psühhiaatri vastuvõtule või taotleda toimetulekutoetust,” lisab Karita.

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus pakub ka esmast õigusnõustamist
Vajadus õigusabi järele tekkis väga loomulikult ning kasvas välja meie nõustamiskeskuse igapäevatööst psühholoogilist või majanduslikku tuge vajavate abivajajatega. Sageli on oma eluga kriisis oleval inimesel tarvis lisaks emotsionaalsele toele ning materiaalsele abile ka konkreetset infot selle kohta, missugused on tema seaduslikud õigused ja võimalused ning just sellist tuge esmane õigusnõustamine pakubki.

Õigusnõu antakse abivajajaga kohtudes, telefoni või videosilla teel. Õigusnõustamise eelduseks on kontakt tugiisikuga. 

“Psühholoogilised nõustamised Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses on andnud mulle meeletult palju ning seda sõnadesse panna on kergelt öeldes keeruline. 
Nnde nõustamiste abil olen üles ehitanud oma enesekindluse ja enesearmastuse iseenda osas.  Olen õppinud nägema elu värvilisemalt ja palju kergemana kui see on, samuti toime tulema ja analüüsima enda emotsioone, käitumist ja küsima endalt „Mis saab olla kõige hullem, mis juhtub?”. 
Hoolime Koos toetus on andnud mulle palju rohkem, kui ma kunagi oleksin osanud oodata.
Toetus on jätnud mulle vabaduse teatud perioodil mitte muretseda selle pärast, kas mul on finantsiliselt võimalik saada psühholoogilist abi.” Mirjam, 18

 

Kui sa tunned kedagi või oled see Sina ise, kes soovib oma mõtete ja tunnete sasipuntras tuge, siis võta kindlasti ühendust ja broneeri aeg https://sobraltsobrale.ee/noustamiskeskus/

Ära jää oma murega üksi! 

TOOME LOOTUST. ALATI.
Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Aitame Eestisse jõudnud sõjapõgenikke Saa

Loe lisaks