Sõbralt Sõbrale pakub juba kuuendat aastat noortele esimese töökoha kogemust

Sõbralt Sõbrale pakub juba kuuendat aastat noortele esimese töökoha kogemust


Sõbralt Sõbrale on Eesti suurim sotsiaalne ettevõte, mille taaskasutuskauplused pakuvad ka sel suvel noortele vanuses 15-17 aastat võimalust saada oma esimene töökogemus. 

Nagu eelmistelgi aastatel, saavad noored ka sel suvel õppida meie meeskondades sotsiaalseid oskuseid ning koguda inspiratsiooni tulevikuks tegutsedes ja kaasa lüües värskete ideede ja energiaga. 

Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplus on elustiilipood. Meilt leiab mööblit, kodutehnikat, kööginõusid, riideid, raamatuid, mänguasju ja muud põnevat. Sõbralt Sõbrale kauplustes ärkavad kasutatud asjad taas ellu, leides endale värske ilme, otstarbe või omaniku. Aga mis kõige tähtsam – iga ost või annetus teeb head keskkonnale ja abi vajavatele inimestele – ja just see annab noorte tööle lisaväärtuse. Nad saavad anda oma panuse inimeste aitamisse ja taaskasutuse mõtte levikule. Seepärast ootame kandideerima noori, kellele taaskasutus ja inimeste aitamine on südamelähedased. 

Millise kogemuse noored saavad 

Noored esitavad kandideerimiseks avalduse, kus peavad end võimalikult lühidalt, ent täpselt tutvustama, oskama esile tuua oma tugevusi, nad osalevad töövestlusel, millesse on lisatud praktilised teenindaja tööga seotud ülesanded. Töötades saavad noored teada, mis on taaskasutus, mis uuskasutus ning näha väga lähedalt ringmajanduse köögipoolt. Samuti saavad noored rohkem teadlikuks annetamisest – millised asjad on taaskasutuspoodi toomiseks sobilikud ja milliseid enam ringlusesse saata ei saa. 

Töö Sõbralt Sõbrale poes on mitmekesine ja vaheldusrikas – see saab otsa enne, kui jõuab märgatagi. Päeva jooksul saavad noored suhelda klientidega kassas ja müügisaalis, sorteerida ja hinnastada riideid, tekstiili ja kodukaupa, luua ja korrastada pilkupüüdvaid väljapanekuid.

Suveabilistel aitab  tööks valmistuda koolitus

Noored Suveks Tööle projekti juures on oluline osa tööle eelneval koolituspäeval, mis keskendub klienditeenindusele ning puudutab ka turundust, kuna teenindajal on turunduses tähtis roll kanda. Et klienditeeninduse tuum on väga head suhtlemisoskused, siis saavad noored koolitusel näpunäiteid kontakti loomisest, aktiivsest kuulamisest ja enda juhtimisest keerulistes kliendisituatsioonides. 

Eelmistel aastatel osalenud noored kirjutasid: 

“Kõige enam meeldis inimestega suhtlemine ning tunne, et saad kellelegi kasulik olla ja inimesi päriselt huvitab, mida sul öelda on. Sama kehtib ka kolleegide puhul. Kõigiga saab rääkida justkui tuttavatega, väga kaitstud ja hoitud tunne oli.” Eliise Lauren

“Kõige enam töö juures meeldisid mulle minu kolleegid ning toredad püsikliendid, kes kohe tuju rõõmsamaks teevad.” Merleen

Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Saa tuttavaks vabatahtlikuga: Eda Praktikakoht, mis

Loe lisaks