Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus annetab aega, tulles vabatahtlikuks

vabatahtlik

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus annetab aega, tulles vabatahtlikuks


5. detsember on rahvusvaheline vabatahtlike päev, mille eesmärgiks on tuua esile inimesed, kes oma aega andes ja vabatahtlikuna töötades panustavad heategevusse ning loovad positiivseid muutusi ühiskonnas.

Vabatahtlikud on päris algusest peale olnud osa Sõbralt Sõbrale ettevõttest. Juba meie esimeses kaupluses oli kauba mahalaadimiseks läbi pisikeste keldriakende tarvis palju abikäsi. Täna tegutseb Sõbralt Sõbrale ettevõttes rohkem kui 70 vabatahtlikku üle Eesti. Meie vabatahtlikud aitavad kaasa taaskasutuskauplustes, turunduses ja sotsiaalprojektides. 

Usume, et igaühel on midagi pakkuda, olgu selleks teiste kuulamise oskus, julge pealehakkamine või särav naeratus. Loeb iga üksik tegu, abikäe ulatamine, ükskõik kui suur või väike see ka ei tunduks. Meie usume, et iga väike panus saab tuua suuri muutuseid.

Selle aasta rahvusvahelisel vabatahtlike päeval tulid meie taaskasutuskaupluse tegemistesse appi Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse töötajad, kes panid käed külge kauba sorteerimisel, hinnastamisel ja väljapanekute sättimisel. Kauba sorteerimisel arutasime ühiselt, mis annetamiseks sobib ja mida enam ringlusesse saata ei saa. Tõdeti, et annetuseks Sõbralt Sõbrale taaskastuskauplusesse sobivad need asjad, millele enne andmist on otsa vaadatud pilguga, kas seda sobiks anda ka heale sõbrale.

Meil on südamest hea meel öelda suur tänu SMITi töötajatele, kellega koos saime panna hoolimise ringlema ning läbi selle toetada abivajavaid lapsi ja peresid, noorte vaimset tervist ja peresuhteid.

Aga saame tuttavaks, kes on SMIT

Millega tegeleb SMIT?
Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) on suurim riigi IT-asutus, kes loob ja haldab elupäästeks ja siseturvalisuse tagamiseks vajalikke infosüsteeme. Inimesed puutuvad SMITi arendatud infosüsteemidega kokku näiteks siis, kui nad tellivad isikut tõendavaid dokumente või kontrollitakse piiril nende passi, aga ka siis, kui abivajaja on helistanud hädaabinumbril 112 ja päästjad sündmuskohale sõidavad – päästekorraldajad ja päästjad kasutavad oma töös meie loodud infosüsteeme, kaardirakendusi ja alarmeerimisvahendeid. Just seetõttu saamegi öelda, et SMITis päästame elusid ITga!

Te otsustasite tulla vabatahtlikuks. Miks on teie ettevõtte jaoks oluline teha ühiselt head?
Sel aastal pakkusime esimest korda kõigile smitikatele võimalust panustada kuni 4h oma tööajast vabatahtlikuna tegutsemisse. Vabatahtlikuna võis panustada nii üksi kui ka tiimiga, kuid tiimiga ühise tegevuse väljavalimine annab vabatahtlikule tööle veel eriti hea tunde: lisaks aitamisele on võimalus veeta toredat aega oma kolleegidega, teineteist paremini tundma õppida ning ühiseid mälestusi luua! Just seetõttu otsustasime SMITi personalitiimiga 5. detsembril, rahvusvahelisel vabatahtlike päeval, tulla appi Sõbralt Sõbrale kauplusesse ja seda koos tiimiga. SMITis tervikuna on tööl ütlemata palju väga suure missioonitundega inimesi – meie jaoks on oluline muuta Eestis elavate inimeste elu paremaks ja turvalisemaks ning sellest kantuna on oluline ka üldiselt teha head ja aidata neid, kes abi vajavad.

Miks tulla vabatahtlikuks?
Meie jaoks ehk suurima väärtusega oli väga suur silmaringi avardumine: lisaks vabatahtlikuna panustamisele saime ka hea ülevaate sellest, mis eesmärgil Sõbralt Sõbrale tegutseb ning pidime ausalt tunnistama, et teie töö on ühiskonnas väga suure mõjuga ning ulatub kaugemale, kui paljud meist võiksid arvata. Samuti saime me tiimiga vaheldust ka töö sisu mõttes ning katsetasime koostööd hoopis teistes rollides ja keskkonnas. Oleme väga kokkuhoidev meeskond ja seda oli tunda ka vabatahtliku rollis!

Aitäh, SMIT, teie hea eeskuju on nakkav!

Loe vabatahtlikuks tulemise võimalustest lähemalt: www.sobraltsobrale.ee/tulevabatahtlikuks
 

Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Vähem jõulustressi, rohkem jõulurõõmu Lahtiolekuajad pühadel

Loe lisaks