Päevinäinud laua värskenduskuur

Vanale ja väsinud puidust lauale saab lihvi, laki ja värvi abil uue elu anda. Leidsin Sõbralt Sõbrale poest puidust pikendatava laua, mille taha mahub kogu pere ilusti ära. Laud oli kaetud vana väsinud punaka lakikihiga, aga muidu igati korralik. Otsustasin uue laua ostmise asemel vana väärt leidu värskendada ja värvida meie köögiga sobivaks.

Sõbralt Sõbrale poodidest leiab iga hobirestaureerija oma elamisse sobiva kasutatud, aga väärtusliku puidust mööblieseme. Ostes toetad noortele psühholoogilise abi pakkumist (loe lähemalt Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskusest) ja raskustesse sattunud peresid (loe lähemalt meie heategevusprojektidest). Nii saad teha head nii loodusele kui ka abivajavatele inimestele.

Kuidas mina vanale lauale värskenduskuuri tegin?

  1. Esiteks eemaldasin vana laki. Kuna liivapaberist ja lihvijast jäi väheks, võtsin appi relaka ja värvieemaldaja. 
  2. Pärast laki eemaldamist pesin laua vee ja lapiga hoolikalt puhtaks. 
  3. Siis katsin lauaplaadi vahaga. Mina kasutasin selleks looduslikku värvitut saunavaha, et saada naturaalse välimusega ja hästi hooldatav tulemus.
  4. Pärast vahatamist lihvisin laua veelkord kareda lihvvillaga üle.
  5. Värvisin lauajalad. Tahtsin lauajalad jätta lauaplaadist teistsuguseks ja katsin lauajalad Fusion värviga (toon Champagne), mis sobis hästi kokku mu köögitoolidega.

Voilà! Nii sai meie pere soodsalt söögilaua, mis on väärtuslikust puidust ja oma vastupidavust juba varasemalt tõestanud.

Kui oled ise mööbli restaureerimist proovinud, jaga oma meistriteoseid meiega, märkides postituse juurde #sõbraltsõbrale. Meie usume, et hea eeskuju on nakkav!

Jaga seda postitust