DIY: Vanast pingist uus köögidiivan + prantsuse madrats.

Vanast taaskasutuspoest leitud pingist saab mõnus köögidiivan, kus pärast pikka päeva lebotada. Lisaks annab see korraga mitmele inimesele istumisruumi juurde, sest köök tihti ju ka külaliste lemmikpaik. Et pingil oleks ikka mõnus pehme olla, võtsin ette ka prantsusepärase madratsi tegemise.

Vaja läheb: 

  • vana pinki (taaskasutatud)
  • poroloonmadratsit (taaskasutatud)
  • kangast (kasutasin taaskasutusest leitud kardinaid)
  • häid kääre
  • tugevat nööri
  • pikka nõela
  • PVA liimipüstolit
  • lihvi
  • Supi saunavaha

Projektiks vajamineva pingi, poroloonmadratsi ja kanga leidsin Sõbralt Sõbrale poest. Ostes toetad noortele psühholoogilise abi pakkumist (loe lähemalt Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskusest) ja raskustesse sattunud peresid (loe lähemalt meie heategevusprojektidest). Nii saad teha head nii loodusele kui ka abivajavatele inimestele.

Õpetus: prantsuse madrats

Kasutasin selleks taaskasutatud poroloonmadratsit ja kardinat, millest õmblesin madratsile katte. Kõige keerukam osa oligi madratsile katte õmblemine. Tegevus vajab väikest musklit, aga on lihtne ja jõukohane kõigile. 

  1. Alustuseks lõikasin madratsi suure noaga pingile sobivasse suurusesse. Soovitan lõigata madrats pingist paar sentimeetrit suurema, sest poroloon tõmbab hiljem teppimise käigus kokku.
  2. Mõõtsin taaskasutusest saadud kardinad madratsi järgi parajaks.
  3. Õmblesin kanga madratsi ümber sobivaks.
  4. Märkisin harilikuga kohad, kuhu hiljem sõlmed tegin. Jälgi kindlasti, et täpid tuleks igast küljest samale kaugusele.
  5. Surusin nõela kahekordse paelaga läbi madratsi ja siis tagasi sinna, kust alustasin. Kui neli nööri on ühel pool madratsit, sidusin need kahekordsesse sõlme. Üleliigsed nöörid peitsin madratsi sisse. Tulin niidiga välja suvalisest kohast, lõikasin nööri katki ja kohendasin riiet, et nõelaauku ei paistaks. Nipp! Võid sõlmekohtadesse panna kaunistuseks nööbid. Mina otsustasin ainult sõlmimise kasuks. 
  6. Äärte sõlmimiseks märkisin esmalt harilikuga täpid umbes 2 cm kaugusele servast. Kahe täpi vahe oli 5,5 cm. 
  7. Alustasin sõlmimist madratsi nurgast. Surusin nõela läbi serva, kus külg ja pealmine osa kokku saavad ja tegin sõlmed. Ääre sõlmimisel on hea võtta pikem nöör ja teha mitu sõlme järjest. Üleliigsed paelad peitsin taaskord madratsi sisse. Alguses võib madratsi välimus kohmakas välja näha, aga usalda protsessi!
  8. Tegin sõlmed igasse serva. See osa protsessist võib kauem aega võtta, seega leia endale ilus koht, kus seda nautida.

Õpetus: pingist köögidiivan

Tahtsin diivanile jätta võimalikult naturaalse, isegi veidi päevinäinud talupingi välimuse.

  1. Lihvisin vana läikiva laki maha.
  2. Parandasin vanad, väsinud puitdetailid PVA liimipüstoliga.
  3. Puhastasin diivani lapiga ja viimistlesin värvitu Supi saunavahaga, et puit jääks matt ja hele.

Kui oled oma köögidiivani või madratsi valmis saanud, jaga oma meistriteost meiega, märkides postituse juurde #sõbraltsõbrale. Meie usume, et hea eeskuju on nakkav!

Jaga seda postitust