DIY: Vanast kangast mesilasvahaga toidumähis.

Toidukilet ja fooliumit saab kasutada vaid korra, sest need lähevad kiiresti katki või lootusetult puntrasse. Loodusesõbralikum variant toiduainete säilitamiseks on mesilasvahast toidumähised, mida saab edukalt ka ise teha. Proovisin järgi!

Seismajäänud kangajuppe kasutades saad unikaalse mustriga mähised, mis sinu maitse ja köögiga kokku sobivad. Toidumähikuid saab pesta ja aina uuesti kasutada, seega on see jälle üks viis, kuidas plastmassi ostmata jätmise pealt raha kokku hoida.

Erinevat taaskasutatavat tekstiili võid leida Sõbralt Sõbrale poodidest üle Eesti. Ostes toetad noortele psühholoogilise abi pakkumist (loe lähemalt Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskusest) ja raskustesse sattunud peresid (loe lähemalt meie heategevusprojektidest). Nii saad teha head nii loodusele kui ka abivajavatele inimestele. 

Vaja läheb vaid:

  • kangajääke (kõige paremini sobib õhem puuvillane riie)
  • kääre ja pliiatsit/kriiti
  • mesilasvaha (kui sa ei soovi, et kanga toon palju muutuks, vali heledam vaha)

Meisterda ise korduvkasutatav mesilasvahast “toidukile”:

  1. Vali välja oma lemmiku mustriga kangajäägid. Kui endal kodus pole, leiab suure valiku taaskasutuses olevaid kangaid Sõbralt Sõbrale poodidest.
  2. Joonista kangale soovitud kujund ja lõika see välja. Kui tahad toidumähiseid kasutada purgikaane asemel või kausside katmiseks, kasuta šabloonina oma potte, kausse või purke. Sel juhul tee ring anumast suurem, et mähisega saaks anuma ilusti ära katta ja servad kinni keerata. 
  3. Riivi, näpista või lõika mesilasvaha pudiks.
  4. Pane ahi sooja. Aseta riidetükid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja pudista vaha riidetükkidele üsna tihedalt.
  5. Pista kangad kuuma ahju, kuni vaha on täielikult sulanud.
  6. Kangad võiks õrnalt ujuda vaha sees. Tõmba kangas pintsliga üle, et kõik saaks vahaga kaetud.
  7. Kuivata kangad õhu käes. 

Kasuta mähist toidu külmkapis säilitamiseks või võta toit kangasse mässituna piknikule kaasa. Toidumähise puhastamiseks lase see jaheda vee alt läbi (kuum vesi sulatab mesilasvaha üles), pese õrnalt pesuvahendiga ja jäta kuivama. 

Kui oled mesilasvahast toidumähiste tegemise ise järgi proovinud, jaga oma meistriteoseid meiega, märkides postituse juurde #sõbraltsõbrale. Meie usume, et hea eeskuju on nakkav!

Jaga seda postitust