Aitäh

Aitäh!


Kampaaniast võttis sel aastal osa 8 organisatsiooni ja tuntud inimest ning üheskoos kogusime Narva lastetoa ja Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse toetuseks 1418.22 eurot. 

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse toetuseks 732.25 eurot. 
Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuses saavad kuni 19-aastased noored tasuta nõustamist, sel aastal saime toetada 119 nõustamist. 

“Viimaste aastate heitlikkust ja stressirohkust oleme kogenud kõik, kuid eriti haavatavad on maailmas valitseva ebastabiilsuse poolt just lapsed ja noored, kellel erinevalt täiskasvanutest pole veel välja kujunenud efektiivseid toimetulekuvõtteid ning kelle ressursid on sageli väga piiratud,” räägib psühholoog Karita Kibuspuu.

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus on kasvanud viimaste aastatega nii töötajate kui ka klientide poolest. Oleme kasvanud eelkõige vajaduspõhiselt ja päris mitme spetsialisti võrra. Meie nõustamiskeskuse meeskonda kuuluvad psühholoog ja pereterapeut Karita Kibuspuu, hingehoidja ja pereterapeut Maire Latvala, kogemusnõustaja Mari Adamson ning jurist Riinu Nurme. 

“Vajadusel aitame meie poole pöördunud inimesel leida infot ka järgmise sammu astumiseks, näiteks kuidas pääseda psühhiaatri vastuvõtule või taotleda toimetulekutoetust,” lisab Karita.

Sellest aastast pakub Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus ka esmast õigusnõustamist.

Vajadus õigusabi järele tekkis väga loomulikult ning kasvas välja meie nõustamiskeskuse igapäevatööst psühholoogilist või majanduslikku tuge vajavate abivajajatega. Sageli on oma eluga kriisis oleval inimesel tarvis lisaks emotsionaalsele toele ning materiaalsele abile ka konkreetset infot selle kohta, missugused on tema seaduslikud õigused ja võimalused ning just sellist tuge esmane õigusnõustamine pakubki.

“Psühholoogilised nõustamised Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses on andnud mulle meeletult palju ning seda sõnadesse panna on kergelt öeldes keeruline. 
Nende nõustamiste abil olen üles ehitanud oma enesekindluse ja enesearmastuse iseenda osas.  Olen õppinud nägema elu värvilisemalt ja palju kergemana kui see on, samuti toime tulema ja analüüsima enda emotsioone, käitumist ja küsima endalt „Mis saab olla kõige hullem, mis juhtub?”. 
Hoolime Koos toetus on andnud mulle palju rohkem, kui ma kunagi oleksin osanud oodata. Toetus on jätnud mulle vabaduse teatud perioodil mitte muretseda selle pärast, kas mul on finantsiliselt võimalik saada psühholoogilist abi.” Mirjam (18)

 

Narva lastetoa toetuseks 685.97 eurot. 
Narva sotsiaalmajas on kaks pisikest lastetuba, kus meie tädi Niina ootab põhiliselt sotsiaalmajas elavaid lapsi. Seal saavad lapsed ja noored õppida koos söögi tegemist ning koos ühise laua taga sooja kõhutäie, ōppida koolitükke, oma muresid-rōōme jagada ning olla ja mängida turvalises keskkonnas.

Niina püüab pakkuda neile vaheldumisi nii mõttemänge, käelist tegevust kui füüsilist väljundit. „Neil lastel on psühholoogilised traumad. Raske on nende tähelepanu koondada. Nuputan igasuguseid asju välja, et oleks vaheldust: et saaks joosta ja olla rahulikult ning kuulata-vaadata. See on vajalik, et neid treenida,” räägib Niina.

Sellest sügisest oleme kakskeelse noormehe abiga alustanud eesti keele ōpetamist lastele – Alvin ōpib ise ülikoolis keeli ja on me kauaaegne vabatahtlik. Kogutud toetus läheb keeleōppematerjalideks ja mängudeks ning keeleõppe ekskursiooniks lastele, et nad saaksid oma ōpitut praktiseerida ning lisaks on neil lastel vaja keskkonnavahetust ja näha võimalusi, mille poole elus püüelda. Eesti keelt ōppivaid lapsi on hetkel 20.

“Lastetuppa tulin oma klassikaaslase kaudu, olin siis 9–10aastane ja käin siiamaani. Nüüd aitan vabatahtlikuna Niinat, koristada, süüa teha, aitan väiksematel õppida. Lapsena mulle meeldis, et seal sai kõike teha: kooliasju, mängida, puhata.
Niina on nagu teine ema. Ta on väga tubli ja kannatlik, ta õpetas väga palju. Ta õpetas olema elus see, kes sa oled. Kuidas elus raskustega hakkama saada ja püsima jääda, kuidas oma iseloomu muuta, et jääksime rahulikuks.” Angelina (24)


Meie usume, et üheskoos saame luua võimalusi headeks muutusteks.

Aitäh!
Jaga seda postitust