Sõbralt Sõbrale 25 näitus “AITÄH”

Augustis tähistame oma 25. sünnipäeva! Oleme südamest tänulikud oma ägedale meeskonnale, suure südamega partneritele ning headele inimestele, kes on annetanud korras ja puhtaid asju, tulnud vabatahtlikuks või ostelnud meie kauplustes – üheskoos saame luua võimalusi headeks muutusteks!

Pärnu, Rakvere, Tartu Annelinna ja Tallinna Mustamäe kaupluses on Hoolime Koos projektide ja Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse lugudest näitus, kuidas iga ost, iga annetus, iga vabatahtlik panus on puudutanud kellegi elu ja sellega tahame öelda kõikidele headele inimestele “AITÄH!”

Hoolime Koos laagrid

Hoolime Koos laagrid on toimunud 10 aastat ning läbi aastate on osalenud ligi 1300 last.

Kaks korda aastas toimuvad Hoolime Koos laagrid, mis on mõeldud keerulistest oludest lastele. Õpetlike ja mänguliste tegevuste kaudu õpitakse oma tulevikku positiivses suunas kujundama. Hoolime Koos laager pakub lastele palju rohkemat kui lihtsalt tore aeg. See pakub lastele ühte keskkonda, kus nad võivad tunda end väärtuslikena. Pildil on laagris osaleja Margus.

Projekt “Uks unistuste suunas”

Projektist “Uks unistuste suunas” on osa saanud 70 noort.

Projektiga tahame julgustada inimesi märkama laste ja noorte eludes suuri ja väikseid uksi unistuste suunas, mille avamisel saame abiks olla, olgu selleks siis trennid, tervis, muusika või õpingud. Meie soov on, et laste unistused ei jääks täitumata pelgalt seetõttu, et perel napib rahalisi vahendeid nende täitmiseks. Rahaline abi üksi on pigem väikese väärtusega, olulisem on märkamine ja inimsuhted. Usume, et mõned pealtnäha väikesed sammud võivad laste jaoks olla sageli palju suurema väärtuse ja tähendusega, kui me seda arvatagi oskaks.

Nõustamiskeskus

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus on toimetanud 7 aastat.

Hoolime Koos ringluse toel tegutsev nõustamiskeskus pakub spetsialistide abi nii üksikisikutele, paaridele kui ka peredele. Kuni 19-aastastele on nõustamisteenus tasuta.

Pagulasabi

Sõbralt Sõbrale ettevõte on aastaid teinud koostööd erinevate pagulasi toetavate organisatsioonidega.

Eestisse jõudnud inimesed laiast ilmast on esialgu sageli nii haavatavas seisus, et nende toetamine meie poodide kaudu või ka toiduga või muul moel on meie jaoks äärmiselt oluline.

Vabatahtlikud

Sõbralt Sõbrale vabatahtlikud muudavad maailma oma väikeste ja suurte heategudega, pannes hoolimise ringlema.

Vabatahtlik tegevus pakub positiivset emotsiooni, vaheldust igapäevasele rutiinile, võimalust ennast arendada ning oma maailmapilti avardada. Igaühel on midagi pakkuda, olgu selleks teiste kuulamise oskus, julge pealehakkamine või särav naeratus.

Projekt “365 sünnipäeva”

675 lapse sünnipäeva oleme tähistanud projektiga
“365 sünnipäeva”

Projekti raames korraldame meeldejääva peo just neile lastele, kelle sünnipäev oleks peamiselt majanduslikel põhjustel muidu pidamata jäänud.

“Tunneme, et Sõbralt Sõbrale nimi saab oma parima väljundi, kui aitame lapsel koos oma sõpradega tähistada tema jaoks ehk aasta kõige tähtsamat päeva,” ütleb Sõbralt Sõbrale kaupluseketi tegevjuht Kaspar Nummert.

Noored suveks tööle

Pakume Sõbralt Sõbrale ettevõttes 15-17-aastastele noortele just seda väärtuslikku esimest töökogemust. 4 aasta jooksul on 45 noort saanud esimese töökogemuse Sõbralt Sõbrale ettevõttes.

Töökogemus annab noortele võimaluse rakendada ja kasvatada oma kohusetunnet, suhtlemisoskust, enesejuhtimist ja teisi olulisi isikuomadusi, mis neile eluteel toeks saavad. Noored ise on toonud välja, et Sõbralt Sõbrale ettevõttest saadud töökogemus on andnud neile uusi kogemusi ja julgust tuleviku osas ning õpetanud erinevate inimestega suhtlemist.

Narva Lastetuba

Narva Lastetuba on saanud alguse 10 aastat tagasi kohaliku tubli naise Niina initsiatiivist, kes oli valmis pärast koolipäeva vastu võtma lapsi, abistama neid õppimises, suunama mängudes ning pakkuma kõhutäit.


“Narva Lastetoa võlu on “tädi Niinas”, on noori ja lapsi, kes saavad peale kooli tulla Niina juurde, teha siin koolitöid ja veeta oma aega koos süüa tehes ja õppides tegema majapidamistöid, jagada oma päevarõõme ja -muresid,” rääkis kauplusketi tegevjuht Kaspar Nummert.
Läbi aegade on Lastetoas käinud igapäevaselt 30-50 last, paljud neist on väga keerulise perekondliku taustaga. Kaks ja pool aastat tagasi tekkis vajadus suuremate ruumide järgi ning laste jaoks lisandus veel üks tuba.

Eesti pered

Raskustesse sattunud peresid oleme toetanud 25 aastat, ettevõtte algusest saadik.


Meie jaoks on oluline toetada raskustesse sattunud peresid nii terviklikult ja jätkusuutlikult kui võimalik. Väga suur ja kandev roll on tugiisikutel, sest just nemad on need, kes on meile kohalikuks käepikenduseks ja abivajajaile igapäevaselt nõuga abiks saavad olla.

Malev

Malevaid noortele oleme teinud 5 aastat, kokku on osalenud ligi 150 last.

Asjatundlike täiskasvanute juhendamisel proovitakse kätt erinevate tööde tegemisel, millest tulevikus on praktilist abi, aga mis annab noorele ka enesekindlust ning töökogemust. Proovitud on selliseid töid nagu näiteks puude lõhkumine ja riitadesse ladumine, sauna värvimine või metsa-aluse puhastamine. Lisaks räägime olulisi jutte ja teeme töötube elulistel teemadel nagu oma tugevuste üles leidmine, enda teadlik arendamine, raha planeerimine jms.

Projekt “Jalgrattad lastele”

 Kolm aastat oleme igal kevadel korrastanud eestlaste ja rootslaste annetusena tulnud rattad ning andnud need lastele.

Paljudele lastele on see nende esimene päris oma ratas. Rattaid oleme saanud anda 200 lapsele.

Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Saa tuttavaks vabatahtlikuga: Eda Praktikakoht, mis

Loe lisaks