Noored räägivad oma töökogemusest taaskasutuskaupluses

Turunduse praktikant Sirli uuris Noored Suveks Tööle projektis osalenud noorte käest, kuidas on töötada taaskasutuskaupluses. 

Noored suveks Tööle on projekt, mis annab 15-17-aastastele noortele võimaluse saada oma esimene töökogemus. Noored on aidanud hoolimise ringlema panna juba neljandat aastat järjest ning ka sellel aastal oli huvi projekti vastu väga suur. Kaheksateistkümnele ametikohale kandideeris üle neljasaja noore. 

Loe lähemalt, kuidas noored Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplusesse tööle jõudsid, kuidas neil läks ning mida nad sellest kogemusest õppisid.

Kuidas jõudsid Sõbralt Sõbrale kauplusesse suveabiliseks?

Eliise Lauren: Olin just koolist tulnud ning surfasin parajasti Instagramis, kui korraga ilmus mu ekraanile Sõbralt Sõbrale tööpakkumine suveks noortele. Olin endale juba pikalt suveks tööd otsinud ja kuulutus oli justkui mulle suunatud. Ma ei raisanud sekunditki ning asusin kohe CV’d ja motivatsioonikirja kirjutama. Pöidlad tugevasti pihus jäin vastust ootama. Teatud aja möödudes saingi teada, et saan end registreerida Zoomi vestlusele. Kõne möödus küll paari tehnilise viperusega, kuid andis siiski indu juurde. Soovin, et oleksin mõned küsitud küsimused enne veidi pikemalt läbi mõelnud. Edasi sain juba poe juhataja jutule. Ta jättis endast algusest peale väga sümpaatse ja abivalmis mulje. Tundsin kohe, et olen õiges kohas. Sellele järgnes koolituspäev Tallinnas. Kartsin küll, et äkki peab midagi ebamugavat tegema või äkki ollakse liialt ranged, kuid kartused said koheselt ümber lükatud. Mu kaasnoored olid väga vahvad inimesed ja koolitus ise väga hariv. Tundsin, et lahkun sealt hoopis uue hingamisega. Varsti oligi käes esimene tööpäev ja juba esimesel tööpäeval mõistsin, et tegin väga hea valiku.

Diana: Sõbranna rääkis, et selline vahva projekt on tulemas ja läksin kohe Sõbralt Sõbrale kodulehele vaatama. Paningi kohe oma CV teele ja jäin ootama. Seejärel sain kutse videointervjuule ja varsti peale seda kutse viimasele vestlusele. Kõik läks hästi ja sain positiivse vastuse, et alustan augustis tööd Sõbralt Sõbrale kaupluses.

Jacklyn: Mu ema leidis kuulutuse Facebookist ja saatis selle mulle kohe edasi, kuna ta oli teadlik, et soovin suveks tööd leida. Seejärel saatsin oma CV ja motivatsioonikirja ning mingi aja pärast sain kirja, et olen oodatud videointervjuule. Vestlus oli edukas ja sain teate, et olen edasi saanud järgmisesse vooru. Kui juhatajaga oli räägitud, sain uue kirja, et olen tööle saanud ja pean minema kas Tallinnasse või Tartusse koolituspäevale, mis oli väga lahe, kuigi algul olin natukene närvis. Kui koolituspäeval oli käidud, pidin ainult oma esimest tööpäeva ootama. Esimesel tööpäeval läksin igaks juhuks varasema bussiga tööle, kuna kartsin, et jään hiljaks. Ma olin väga närvis, aga kui uksest sisse astusin, olid kõik töötajad nii toredad minu vastu, et närv kohe kadus.

Mis Sulle selle töö juures kõige rohkem meeldib?

Merleen: Minu kolleegid ning toredad püsikliendid, kes kohe tuju rõõmsamaks teevad.

Eliise Lauren: Inimestega suhtlemine ning tunne, et saad kellelegi kasulik olla ja inimesi päriselt huvitab, mida sul öelda on. Sama kehtib ka kolleegide puhul. Kõigiga saab rääkida justkui tuttavatega, väga kaitstud ja hoitud tunne oli.

Diana: Kollektiiv. Kõik nad on nagu teiseks pereks saanud mulle. Neilt saab kõike küsida ja kõigest rääkida. Igal hommikul võeti mind naeratuste ja kallidega vastu. Tööd meeldib mulle teha kõige enam kassas, kliendid on enamasti väga toredad ja jutukad. Saali peal läheb tööpäev alati imekähku.

Kõige meeldejäävam mälestus kauplusest?

Eliise Lauren: Kord käisime kahe töökaaslasega enne tööpäeva algust koos Kuressaare lossi pargis piknikul. See oli tõesti armas ja südantsoojendav.

Diana: See kuidas töökaaslased mulle sünnipäeva korraldasid. Tõid mulle kingitusi ning valasid mu kallide ja õnnesoovidega üle. Pärast sõime kooki ja jutustasime. Väga meeldejääv ja armas.

Jacklyn: Kõige meeldejäävamat mälestust on väga raske välja tuua, kui saad töötada sellise laheda seltskonnaga, aga võibolla oli minu jaoks kõige meeldejäävam mälestus see, kui oli kaubapäev ja meile tuli hästi palju riideid, mida me viiekesi koos sorteerisime, samal ajal võidu nalju rääkides.

Mida võtad sellest kogemusest endaga edaspidisesse ellu kaasa?

Kaisa: Oma esimese ametliku töökogemuse, mida saab võrrelda järgmiste töökogemustega.

Merleen: Kuidas pakkuda kliendile alternatiive ja lahendada ebameeldivaid olukordi.

Eliise Lauren: Kindlasti selle, et vene keele oskus mööda külgi alla ei libise. Samuti oskuse olukordades julgemalt tegutseda ja mitte endas kahelda.

Mis Sulle Sõbralt Sõbrale ettevõtte juures kõige rohkem meeldib?

Kaisa: Mulle meeldib, et inimesed on soojad ja abistavad ning nende eesmärk on igapäevaselt aidata inimesi, kellel on raskusi, olgu see siis materiaalselt või vaimselt.

Merleen: Kindlasti see, kui suure panuse Sõbralt Sõbrale heategevusse annab. Toredad projektid, nõustamiskeskus, Narva lastetuba, laagrid jne.

Eliise Lauren: Ma usun, et peamiselt nõustamiskeskuse olemasolu. Vaimne tervis on niivõrd oluline teema ja selle heaolu tagamine on väga suur kingitus tervele ühiskonnale.

Oleme südamest tänulikud kõikidele ägedatele noortele, kes aitasid hoolimise ringlema panna! Järgmisel aastal jälle, seniks kohtume Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplustes!

Ühine meiega #sõbraltsõbrale

Jaga seda postitust