Eesti Pagulasabi ja Sõbralt Sõbrale kutsuvad üles annetama Ukraina pagulaslastele talveriideid

Eesti Pagulasabi ja sotsiaalne ettevõte Sõbralt Sõbrale kutsuvad häid inimesi üles annetama sooje talveriideid siia jõudnud Ukraina lastele. Kampaania raames kogutakse korras ja puhtaid talvejopesid, pükse, kombinesoone ja talvesaapaid 2-12aastastele lastele.

“Talv ja külmad on tulekul ning paljud Ukraina pered on mures, kuidas mahutada pere nappi eelarvesse talveriiete ning -saabaste ost. Kampaania abil soovime koguda lastele sobilikke riideid ja jalatseid, et Ukraina lastel ei jääks talverõõmude nautimine kehva riietuse taha,” selgitas Anu Viltrop, Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht ja juhatuse liige.

Alates sõja eskaleerumisest veebruaris on Eestisse jõudnud ligi 60 000 põgenikku, kellest ligikaudu 24,5% on lapsed.

“Sõbralt Sõbrale ettevõttena oleme aastaid teinud koostööd erinevate pagulasi toetavate organisatsioonidega ning aidanud Eestisse jõudnud inimesi hädavajalikuga. Me usume, et üheskoos saame luua võimalusi headeks muutusteks,” ütles Kaspar Nummert, Sõbralt Sõbrale tegevjuht.

Talveriideid ja jalanõusid võetakse vastu üle Eesti kõikides Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplustes 10. oktoobrist kuni 12. novembrini. Sõbralt Sõbrale taaskasutuskaupluste asukohad leiab siit: www.sobraltsobrale.ee/kauplused.  Kogutud asjad sorteeritakse ning saadetakse laiali üle Eesti, kus kohalikud omavalitsused riided ning jalanõud novembri alguses abivajajatele välja jagavad.

Annetustena kogutud talveriided ja saapad jagatakse abivajavatele pagulaslastele kohalikes omavalitsustes.
Rohkem infot siit: marianne@pagulasabi.ee

“Headust on raske ära anda, kuna see tuleb alati ringiga tagasi” – M. Proust

Lisainfo: info@sobraltsobrale.ee

Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Vähem jõulustressi, rohkem jõulurõõmu Lahtiolekuajad pühadel

Loe lisaks