Sõbralt Sõbrale kaupluseketi uueks juhiks sai Maiko Kesküla

Sõbralt Sõbrale kaupluseketi uueks juhiks sai Maiko Kesküla


Sõbralt Sõbrale kaupluseketi uueks tegevjuhiks sai mitmete ühiskondlike algatuste eestvedaja Maiko Kesküla, kes asus ametisse 1. oktoobril. Senine juht Kaspar Nummert võttis kevadel vastu uued väljakutsed ning andis Sõbralt Sõbrale suvepäevadel teatepulga soojade sõnadega üle Maiko Keskülale.

Maiko on pärit Paidest, õppinud Tallinna Ülikoolis riigiteadust. Maiko on töötanud pikalt Järvamaa Arenduskeskuses kodanikuühenduste, omavalitsuste ja sotsiaalsete ettevõtete nõustajana. Maiko on algatanud ja olnud eestvedajaks jõuks mitmetele ühiskondlikele algatustele nagu Arvamusfestival, Paide Ruumieksperiment, Järvamaa innovatsioonikeskus ja Ühisnädal. „Sarnaselt Sõbralt Sõbrale ettevõttega on nendegi ettevõtmiste aluseks positiivsed muutused inimeste käitumises, tervetes lähisuhetes, kogukondlikkuses ja keskkonnasäästlikkuses. Ägeda ruumi loomine taaskasutuse kaudu on olnud üks minu põhitegevustest, nt terve Paide keskväljaku muutmine linlaste ühiseks elutoaks,” räägib Maiko Kesküla.

„Mind on alates 1998. aastast inspireerinud Jumala armastus ja usk, et ka esialgu võimatuna näivad asjad võivad olla usu läbi võimalikud. Selle usuga olen nakatanud aastate jooksul paljusid vabatahtlikke ja kogukonna liikmeid võtma vastutust end ümbritseva elukeskkonna muutmisel ja kujundamisel. See tähendab, et inimesi tuleb võtta eelkõige inimestena, mitte objektidena. Usun, et enamik lahendusi peitub rohujuure tasandil inimestes endis ja innovatsioon sünnib omakorda inimeste omavahelistest suhetest. Soovin juhina seda kindlasti toetada ja selleks vajalikku keskkonda luua,” lisab Maiko.

Maiko tõdeb, et oma isikuomadustest tulenevalt läheb ta kergesti kaasa uuendustega aga elu on teda piisavalt õpetanud, et huupi pole mõtet tormata, mistõttu asub Maiko ühe esimese asjana Sõbralt Sõbrale ettevõttes tegelema pikema plaani ehk strateegia loomisega, et kõik uuendused lähtuksid põhiväärtustest ja ettevõtte konkurentsivõimelisuse kasvatamisest. “Oman arenguplaani koostamiseks sobivaid kogemusi ja plaanin läbiviia osapooli kaasava protsessi, alustada olukorra kaardistamisest ning seejärel muutused väärtuspõhiselt üles ehitada,” sõnab oktoobrist ametisse asunud Sõbralt Sõbrale kaupluseketi eestvedaja. “Lühikese ajaga olen juba mõistnud kui ägedad ja missioonitundega inimesed Sõbralt Sõbrale meeskonnas toimetavad. Sellist vaimsust ja väärtusruumi kandvale meeskonnale on kõik võimalik. Kindlasti tahaks, et see väärtus kanduks veelgi kaugemale ja paistaks rohkem välja.”
Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Vähem jõulustressi, rohkem jõulurõõmu Lahtiolekuajad pühadel

Loe lisaks