Kingituste aeg

Kingituste aeg

 

Detsember on kindlasti paljude jaoks nii kingituste tegemise kui saamise aeg. Võib-olla sellega kaasneb ka omajagu stressi, kuid algne mõte on ilus: pidada meeles kedagi olulist, anda head tagasisidet, pakkuda killukest rõõmu.

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse nõustaja Maire Latvala kutsub korraks mõtlema, kas meil oleks anda mõni kingitus, mis pole asi, vaid millel on sügavam tähendus? 

Tegusid kui kingitusi saab teha igaüks. Sa saad kinkida hea sõna – seda välja öeldes või seda sõnumina kirja pannes. See võib olla enamat kui loosung: „häid jõule!“ Võib-olla saad hoopis öelda, mille poolest hindad sa teist inimest, mida ta on mööduval aastal teinud sellist, mis on sulle hinge läinud. 

Kingitus kui tegu võib olla aidata oma eakal naabril regulaarselt lund lükata – ja sel juhul ulatub kingitus kevadesse välja! Samuti võib see tähendada, et pakud oma autoga küüti naabruses elavale koolilapsele või liikumispuudega inimesele. Kingitus võib olla märkamine, et keegi sinu töökollektiivist on hetkel raskes olukorras emotsionaalselt või majanduslikult. Muidugi võib see tähendada ka seda, et endale mõnd jõulurooga ostes või valmistades annad osa sellele, kes ei saa endale paremat sööki lubada. 

Kui järele mõtelda, ei tunne inimesed üldjuhul kõige rohkem jõulude aegu puudust asjadest, vaid inimlikust kohalolust ja hoolimisest. Paljude inimeste jaoks on jõuluaeg kõige masendavam ja üksildasem aeg, tuletades teravalt meelde mõne kalli pereliikme puudumist, katkiläinud suhet või möödunud paremaid aegu. Seega kuigi ka kingitud piparkook, sokipaar või soe õhtusöök võivad mõnele perele olla tõeliseks vajaduseks, on oluline märgata sügavamaid vajadusi: olla armastatud, kuulatud, märgatud.

Mida saad sa endale kinkida? Küllap vajad sinagi aega veidi iseendale, et märgata enda sees olevat väsimust või rahulolematust. Kingi endale hetki – julge vestelda oma murest kellegagi. Võta aega, et kuulata muusikat, istuda küünlavalgel, mõtiskleda. Kui ilm ja tervis lubavad, hinga värsket õhku, jaluta. Peatu. Otsi, mis on selles hetkes väärtuslikku. Ja kui tunned, et just praegu on sinu jaoks raske aeg, kus on keeruline midagi positiivset näha – julge sirutuda välja, küsi abi. Ära jää üksi nukrutsema.  

Niisiis fokusseeri püsivatele väärtustele. Pidurda ja vaata enda ümber – kellele saad sina oma aega, armastust ja tähelepanu kinkida. Teisi rõõmustades saab ka sinu süda soojendatud.

Kui sa tunned ärevust, ängi või seisad silmitsi sassis suhetega, siis ära jää oma murega üksi, võta ühendust Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskusega, me oleme sinu jaoks olemas.
Jaga seda postitust

Kingituste aeg

Kingituste aeg Detsember on kindlasti paljude jaoks nii kingituste tegemise kui saamise aeg. Võib-olla sellega kaasneb ka omajagu

Loe lisaks