Tunneteketas

Kuidas sa ennast tunned? Raske öelda? Tunneteketas aitab oma tunnetest paremini aru saada ning neid sõnastada.

Tunnetest rääkides kasutatakse sageli sõnapaari positiivsed või negatiivsed tunded. See võib luua mulje, nagu oleks osa tundeist negatiivse sildiga, st “halvad” ja niisuguste tunnete kogemine oleks justkui halb või taunitav. Tegelikult ei ole olemas halbu või häid tundeid. Kõik tunded on olulised ja kuuluvad inimese tundeskaalasse. Ükski emotsioon ei ole teistest parem või tähtsam. Emotsioonid on kui sõnumitoojad, mis saadavad meile teate, kui meil läheb suurepäraselt, kuid annavad ka märku, kui meil on tekkinud probleem. 

Tunneteketas on väga hea abivahend, mis aitab kogetavaid tundeid paremini mõista ning nimepidi nimetada. Kui me oskame sõnastada tundeid, mida tunneme,  mõistame ennast rohkem ning anname ka teistele võimaluse meist rohkem aru saada. 

Siin kodulehel olev tunneteketas on pandud eesti keelde meie oma nõustamiskeskuse töötajate poolt. Võid selle soovi korral välja printida, välja lõigata ning tugevamale alusele kleepides teha endale oma isikliku tunneteketta.

Lae tunneteketas alla siit


 Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses kasutuses oleva tunnetekella õpetusvideo.

Jaga seda postitust

Kingituste aeg

Kingituste aeg Detsember on kindlasti paljude jaoks nii kingituste tegemise kui saamise aeg. Võib-olla sellega kaasneb ka omajagu

Loe lisaks