Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses pakume psühholoogilist tuge ja nõustamist noortele, paaridele ja peredele.
TÄHELEPANU! Alates 1. maist 2025 rakendub kuni 19-aastaste (k. a) noorte nõustamisele nõustamisteenuste hinnakirjast 50% soodustus.
Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus
Meie poole võib pöörduda, kui on soov endas selgusele jõuda, suhteid parandada, saada tuge elu kriisihetkedel. Pakume nõustamist hinnanguvabas ja usalduslikus keskkonnas.
Meie teenused:
- hingehoid;
- paari- ja pereteraapia;
- kogemusnõustamine;
- abielueelne nõustamine;
- esmane õigusabi vähekindlustatud klientidele.
SA Sõbralt Sõbrale toetab esmast õigusnõustamist. Õigusnõustamise eelduseks on kontakt tugiisikuga või kohaliku kogudusega.
Hingehoid
Hingehoid tugineb psühholoogiale ja teoloogiale. See tähendab, et lisaks psühholoogilstele teemadele on hingehoidja valmis vestlema ka kliendi väärtustest ja usuga seotud teemadest. Näiteks: mida teha süütundega või mis saab peale surma?
Hingehoid hõlmab nii kriisinõustamist, arutlusi üldise isikliku arengu üle kui mõne konkreetse probleemi ära kuulamist. Hingehoidja juurde võid pöörduda, kui koged stressi mõne olukorra pärast või üldisemalt ärevust või depressiooni, kui oled segaduses, leinas või elutahet kaotamas. Samuti on hingehoiust abi, kui vajad, et keegi aitaks esile tuua sinus juba olemas olevad ressursid või leida edasiminekuks suunda.
Paari- ja pereteraapia
Süsteemne paari- ja pereteraapia on teaduspõhiselt tõestatud efektiivsusega. Paari- või pereteraapiast on abi kõigile, kes soovivad oma suhteid lähedastega parandada, olgu selleks paarisuhe, suhtlemine lapse või teismelisega, täiskasvanu suhe oma vanematega, suhted teiste sugulastega, aga ka sõprussuhted.
Paariteraapia võib olla toeks alustavale paarile, aidates ennetada probleemide kuhjumist. Konfliktide või mittemõistmise korral loob paariterapeut turvalie keskkonna, kus on võimalik oma teemad rahulikult partnerile kuuldavaks teha, vähendada suhtes olevat pinget ja ennetada võimalikku lahkuminekut. Sageli on teraapiast kasu, kui konfliktsituatsioonid on korduvad, mõnel pereliikmel esineb ärevust, depressiooni, käitumisprobleeme või seletamatuid füüsilisi vaevusi. Isegi paarid, kes on otsustanud lahku minna, võivad pereteraapiast saada tuge, kuidas jääda lapsevanematena koostöövõimeliseks ja lugupidavaks.
Abielueelne nõustamine
Abielueelne nõustamine on võimalus arutada omavahel olulisi teemasid nurkade alt, mille peale tavaliselt armunutena suhte alguses ei pruugita tulla. Näiteks: suhtumine rahasse – milles see kummagi partneri puhul praktiliselt väljendub ja kus on võimalikud erimeelsuste kohad, mida saaks juba enne nende tekkimist selgemaks rääkida või lausa ära otsustada. Teemaderingis on veel efektiivne suhtlemine, konfliktide lahendamine, päritolupere roll ja mõju, peretraditsioonid, seksuaalsus, ootused kooselule, otsuste tegemine peres. Nõustaja juhendamisel antud küsimustega tegelemine aitab luua tugevamat alust suhtele ja suuremat üksteisemõistmist, samuti ennetada mõningate erimeelsuste paisumist suureks konfliktiks. Abielueelne nõustamine pakub võimalust täiendada oma ‘tööriistakasti’, et tõotuse ‘kuni surm meid lahutab’ pidamine võiks olla kergem ja meeldivam.
Mõnikord piisab sellest, kui saad mure sõbrale ära rääkida. Kui vajad enamat, saame sellel teekonnal olla Sulle toeks.
Kui mure on pakiline, võid helistada:
- Hingehoiu telefon 116 123, kell 16-00.
- Eluliin: 655 8088, kell 19-07
- Ohvriabi: 116 006 (24h)
- Lasteabi: 116 111 (24h)
- Kui on vahetu oht sinu või su lähedase elule, helista 112.
Ära jää oma murega üksi!

Maire Latvala
Kaitsesin usuteaduse doktorikraadi (PhD) Tartu Ülikoolis 2012. aastal, keskendudes hingehoiule. Oman ka hingehoidja ja kaplani kutset, tase 7. Lisaks olen juurde õppinud pereteraapiat, veel on lõpetamisel perekonnapsühhoteraapia 3. astme pädevuskoolitus. Olen paari- ja pereteraapia vastuvõtte teinud aastast 2016. Hingehoidjana tegutsemise algus ulatub enam kui paari aastakümne taha.
Eesti Metodisti Kirikus olen ordineeritud vaimulik, samuti praktilise usuteaduse dotsent Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilises Seminaris. Kasvatame abikaasaga kahte poega.
Tule julgelt, kui vajad abi eneseotsingutes, keeruliste suhetega, kui sul on mure lapse pärast, kui vajad tuge vaimse tervise teemadega, kriisis või leinas.
Nõustamist pakun eesti ja inglise keeles, vajadusel saan hakkama ka soome ja vene keelega.
Kaisa Põld
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli sotsiaaltöö eriala, kõrvalerialaks psühholoogia (2005. a), lisaks olen läbinud pereteraapia väljaõppe. Olen töötanud sotsiaaltöötaja, perenõustaja ning pereterapeudina mitmes asutuses, samuti teinud eravastuvõtte. 2025.aastast töötan pereterapeudina Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuses. Olen abielus, nelja tütre ema, kristlane.
Erinevad eluetapid toovad meie ellu erisuguseid väljakutseid ning vahel on vaja toetust, et nendega toime tulla. Peres toimuv mõjutab kõiki pereliikmeid ja igaüks peaks andma oma panuse, et suhted peres oleksid harmoonilised. Usun, et igas inimeses ja peres on ressursse ja tugevusi, mis toetavad neid ka keerulisematel aegadel.
Ootan rõõmuga vastuvõtule inimesi erinevates eluetappides just selliste väljakutsete ja küsimustega, mis hetkel lahendamist vajavad.
Nõustamist pakun eesti ja inglise keeles.
Riinu Nurme
Olen omandanud õigusteaduse magistrikraadi Tartu Ülikoolis. Oma magistritöös keskendusin vanemate hooldusõigust puudutavale kohtumenetlusele ja rahvusvaheliselt väljatöötatud lapse õiguste üldpõhimõtetele. Esmajärjekorras tegelen Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuses õigusalase nõustamisega perekonnaõiguse, sotsiaalõiguse, tööõiguse ja lepinguõiguse valdkonnas. Minu prioriteediks on koostöös riiklike tugimeetmetega, erialaspetsialistidega ja kohalike kogudustega inimeste jätkusuutlik aitamine ning muredele lahenduste leidmine.
Nõustamist pakun eesti ja inglise keeles.

Karita Kibuspuu
karita@sobraltsobrale.ee
NB! Uusi kliente hetkel ei võta
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia erialal, samast pärineb ka kutsemagistri kraad koolipsühholoogias. 2003. aastal alustasin Eesti esimese kõrgkoolipsühholoogina Tartu Ülikooli tudengite nõustamist. Lisaks olen lõpetanud pereteraapia väljaõppe. Hetkel keskendun paarinõustamisele ja tööle peredega. Kuulun Tartu Risttee kogudusse. Olen abielus, viie lapse ema.
Nõustamist pakun eesti ja inglise keeles.
Mari Adamson
mari@sobraltsobrale.ee
(lapsehoolduspuhkusel)
Alates 2023. aastast olen kogemusnõustajate koja liige. Teemad, millega saan toeks olla, on järgmised: ärevus, enesehinnang, noorte emade ja õpetajate pinged. Mul on magistrikraad muusikapedagoogikas ning olen aasta jooksul läbinud mitmeid nõustamisalaseid koolitusi. Olen abielus, väikese tütre ema ning Tartu Kolgata koguduse liige.
Nõustamist pakun eesti ja inglise keeles
Aili Roosimaa
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli inglise filoloogia eriala, kõrvalerialana psühholoogia. Olen läbinud hingehoiukursuse ja koguduse vaimuliku abikaasana tegutsenud nõustajana. Töötades koolis õpetajana näen, kui sügavalt mõjutavad laste heaolu peresisesed suhted. Suhete teemad on kõnetanud mind palju aastaid ja seetõttu olen praegu omandamas pereterapeudi väljaõpet.
Olen abielus, kolme täiskasvanud lapse ema ja ning mul on kogemus laste kasvatamisest ka välismaal, kus perega koos elasime kümne aasta vältel.
Usun, et muutused on võimalikud – ja et need leiavad sageli kergemini aset siis, kui keegi on kõrval toetamas.
Pakun perenõustamist, paariteraapiat ning abielueelset nõustamist. Töötan terapeudina ka koos oma abikaasa Tõnisega – meie ühised sessioonid paarina loovad võimaluse vaadelda ja toetada suhteid mitmekülgsemalt.
Nõustamist pakun eesti ja inglise keeles.
Tõnis Roosimaa
Olen lõpetanud Kõrgema Usuteadusliku Seminari teoloogia eriala ning Eesti Diplomaatide Kooli. Hetkel omandan pereterapeudi väljaõpet Eesti Pereteraapia Koolis.
Vahepeal olen läbinud veel hingehoiu kursuse ning töötanud aastaid nõustajana koguduse vaimulikuna – nii Eestis kui Aasias. See on andnud mulle põhjaliku kogemuse erinevate kultuuritaustadega perede mõistmisel ja toetamisel.
Pakun perenõustamist nii individuaalselt kui ka koos oma abikaasa Ailiga kaasterapeudina. Meist saab lähemalt aimu, kui otsida YouTubest märksõnaga „suhteabi“ saateid.
Usun, et teraapiasse tulek on arukas samm – teadlikult panustades oma suhetesse, et keerulised suhtemustrid tuvastada ja need muuta. Näen, et suhteid on võimalik alati paremaks saada.
Teraapiasse tulemine ei tähenda, et oled läbikukkunud – pigem on see märk tõelisest hoolimisest.
Töökeeled on eesti ja inglise keel.
Nõustamiskeskuse hinnakiri
-
Individuaalne nõustamine 60 eurot
60 minutit
-
Paari- või perenõustamine 90 eurot
90 minutit
-
Paari- või perenõustamine 150 eurot
2 nõustajaga (Aili ja Tõnis Roosimaa) 90 minutit
-
Nõustamine kirja teel 50 eurot
kuni kaks kirja kliendilt ja terapeudi vastus
-
Kogemusnõustamine 40 eurot
60 minutit
-
Esmane juriidiline konsultatsioon 50 eurot
-
Kuni 19-aastaste (k. a) noorte nõustamisele rakendub kõigi teenuste puhul 50% soodustus.
Vastuvõtud toimuvad Tartus, kuid kui kohale tulemine on takistatud, on võimalik kokku leppida vastuvõtt veebi teel. Hinnakiri on veebivastuvõtu korral sama.
Olles broneerinud aja, saad nõustamise eest maksta sellesama vormi kaudu:








Kui oled täiskasvanu, kuid rahaliselt keerulises olukorras ning ei ole võimeline nõustamisteenuse eest täishinda maksma, saad esitada taotluse soodustusega nõustamise saamiseks. Täida allolev taotlus.
Vaimne tervis

Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskus Tallinnas
Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuse vastuvõtud toimuvad nüüd ka Tallinnas! Sõbralt Sõbrale

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus 10
SA Sõbralt Sõbrale alustas inimeste toetamist nõustamise kaudu 2015. aasta

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse arengud
Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskus on aastate jooksul üha olulisem SA Sõbralt