Headuse külvamise rõõm

Kevadine seemnete mulda paneku aeg viib mõtted paratamatult sellele, mis on see, mida me enda ellu külvame? 

 

Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskuse nõustaja Maire Latvala räägib, kuidas tänased valikud mõjutavad meid edaspidi pikalt. Muidugi pole pikaajalist mõju sellel, mis värvi särgi täna selga paned, kuid näiteks sõnad, mida räägime, annavad kas positiivset või negatiivset intressi. Kui täna julgustada oma last, sõpra, pereliiget, ja kui see tegevus on pigem korduv, siis võime ühel päeval näha, kuidas külvatud julgustussõnad on kasvatanud enesekindlust, lootust ja elujulgust.

Kui järjepidevalt korrata lapsele, et ta saab hakkama, siis tõenäoliselt ta saabki. Kui julgustada sportlast või õppurit spetsiifiliselt ja ausalt, siis saab ta paremaid tulemusi. Töökohal saavad paremaid tulemusi need töötajad, kes kogevad toetavat atmosfääri.

Seega tasub külvata head. Mõnikord võib olla endal parajasti mõõnaseis ja tundub, et pole justkui midagi anda. Kuid ka siis, kui endal on parajasti keeruline aeg, võime puistata väikeseid headuse terasid enda ümber. 

Meie valida on, kuidas kohelda teisi. Mõnikord on tarvis sõnu, teinekord tegusid. Kuid mõte on see, et kui külvame, ei jää me vaesemaks. Headus tuleb ringiga tagasi. Jagamise rõõm on suur ja võime avastada, et kui oleme ise välja sirutunud, siis kogeme tõelist mõtestatust siin elus ja ehk aitab see ka enda rasketest hetkedest läbi minna. 

Veel enam, kui üksik olukord, igaühe meie käes on võimalus muuta mõne grupi toimimisreegleid. Need võivad olla erinevad kooslused – perekond, klass, töökollektiiv, sõpruskond, korteriühistu, kogudus või vabatahtlikkuse alusel tegutsev heategevuslik organisatsioon. Kuigi see võib olla raske, võib ka ühel inimesel olla võimalik hakata mõjutama mõne sellise grupi õhustikku – luues ise turvatunnet ja soojust enda ümber. 

Lisaks tasub meeles pidada, et kui praegu on sinul vajadus, et keegi sinu ellu külvaks mõne hea sõna või teo, siis pole vaja seda lihtsalt ootama jääda. Võid ka ausalt küsida, kas kellelgi on võimalik sind praegu toetada.

Kui Sina või Su lähedastest keegi tunneb ängi, ärevust või stressi, siis ära jää üksi, võta ühendust Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskusega, me oleme Sinu jaoks olemas!

Toome lootust. Alati.

Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Vähem jõulustressi, rohkem jõulurõõmu Lahtiolekuajad pühadel

Loe lisaks