5 põhjust, miks tulla Sõbralt Sõbrale vabatahtlikuks!

Vabatahtlikud on päris algusest peale olnud osa Sõbralt Sõbrale ettevõttest. Juba meie esimeses kaupluses oli läbi pisikeste keldriakende kauba mahalaadimiseks tarvis palju abikäsi. Aegade jooksul on vabatahtlike arv järjest kasvanud. Ilma vabatahtliketa oleks meil võimatu täita oma missiooni – luua võimalusi headeks muutusteks. Meie usume, et iga väike panus saab tuua suuri muutuseid.

Mis kasu on aga vabatahtlikuks olemisest sulle endale?

 

1. Vabatahtlik tegevus annab võimaluse arendada oma oskusi või leida üles enda anded.

Otsime inimesi nii kauplustesse asju välja panema, heategevuslikke projekte korraldama, sõjapõgenikega suhtlema kui ka turunduse valdkonda panustama. Saad ise valida, kuhu tahaksid käe külge panna ja mille tegemist proovida. Näiteks avastas üks meie vabatahtlik endas kire dekoreerimise vastu. Nüüd otsib ta pidevalt silm särades internetist inspiratsiooni, kuidas midagi teha, tuleb välja aina uute ideedega, kuidas järgmisi väljapanekuid kujundada ja mõtleb isegi enne magama jäämist sellele, milliseid värve järgmisena kokku sobitada, mis toovad rõõmu kaupluse külastajate päevadesse.

2. Saad kohtuda ja suhelda uute inimestega.

Sõbralt Sõbrale vabatahtlike seas on toimekad inimesed väga erinevatelt ja põnevatelt elualadelt. Muuhulgas käivad meil tihti abis näiteks õppejõu, hambatehniku, politsei ja raamatupidaja elukutse esindajad. Meie vabatahtlikud ise ütlevad, et seltskond on see, mis neid ikka tagasi toob.

3. Töö ja puhkus käivad koos – meie vabatahtlikel on kohustuslikud kohvipausid!

Heategevusliku töö tegemine ei tähenda, et annad oma vaba aja ära selleks, et veel rohkem rassida. Me soovime, et vabatahtlikud heategemist ka ise naudiksid ja seetõttu on vabatahtlikele puhkamine lausa kohustuslik. “Ma olen ekstra jooksnud poodi, kui oli üks vabatahtlik, kes joob ainult kakaod ja me avastasime, et kakao on otsas. Ma tahan et ta tunneks, et ta on siin oodatud ja tahetud,” räägib Sõbralt Sõbrale Pärnu kaupluse juhataja Brigitta Vainola.

4. Sul on võimalik ise valida, kui palju sa aega panustad.

Loomulikult saad ise valida, mitu tundi sa oma aastast, kuust või nädalast heategevuslikku tööks annad. Mõni vabatahtlik käib iganädalaselt kauplustes väljapanekuid kujundamas. Teine lööb korra aastas kaasa laagri korraldamisse, mis on mõeldud majanduslikult keerulises olukorras olevate peredele. Me imetleme ja väärtustame igat vabatahtlikku, kes oma aega annab.

5. Saad anda oma panuse kohalikku kogukonda, heategevuslikku ja taaskasutuslikku eluviisi edendamisse.

Tihti tullakse meile vabatahtlikuks eesmärgiga rikastada oma igapäevaelu. Lisaks uutele põnevatele tegevustele annab heategevuslik töö ka tunde, et oled oma ajaga midagi kasulikku teinud, panustanud millessegi suuremasse. Sõbralt Sõbrale ettevõttes vabatahtlik olles saad anda oma panuse taaskasutusliku eluviisi levitamisse, aidata keerulises olukorras olevaid lapsi ja peresid, edendada noorte vaimset tervist ning toetada sõjapõgenikke.

Ühine meiega ja paneme koos hoolimise ringlema!

Kui oled huvitatud vabatahtlikuks tulemisest, ootame sind heal meelel. 

Loe vabatahtlikuks olemise võimalustest lähemalt: www.sobraltsobrale.ee/vabatahtlik

Jaga seda postitust

Lahtiolekuajad pühadel

Lahtiolekuajad pühadel Pühadel on Sõbralt Sõbrale kauplustes lahtiolekuajad muutunud. Rahulikke pühi! Related posts: Saa tuttavaks vabatahtlikuga: Eda Praktikakoht, mis

Loe lisaks