Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni andmetel on maailma kriisikolletes sõjategevuse tõttu oma kodu kaotanud enam kui 10 miljonit last. Jagame teiega üht head võimalust, kuidas neile jõulurõõmu valmistada.

Selleks tuleb teil lihtsalt üks kingikarp kingitustega täita ja see enne 28. novembrit Sõbralt Sõbrale kauplusesse (või teise lähimasse kogumispunkti) tuua.

„Täht Idas” kampaania raames loodetakse sõjas kannatanud lastele valmistada, koguda ja kohale toimetada kokku 6000 pakki. See on imeline võimalus teha üheskoos väike jõuluime neile, kes seda ei oota.

Soovitused kingituste tegemisel:

Leia mõni seisma jäänud kingakarp, otsusta, kas tahad kingitust teha 2-4, 5-9 või 10-14 aastasele lapsele ning täida see meelepäraste kingitustega. Eelistatud kingitused on sooneutraalsed, kuid kui tahad kingitust kindlasti teha just tüdrukule või poisile, tee ka sellekohane märge. Kodulehelt www.starintheeast.net saab printida välja juba meie poolt disainitud sildi. Kui kingitus sobib mõlemale, tee selge ristike mõlema soo kastidesse.

Eelistatud ning ennast tõestanud kingitused on loovust arendavad nagu joonistamis- ja voolimisvahendid ning konstruktorid ja pusled. Midagi pehmet ja armsat nagu kaisukaru ning toredad ajaviitmisvahendid nagu pall ja muud mängud. Soojad riided nagu aluspesu, sokid, mütsid. Hügieeniabiks näiteks hambahari, hambapasta ja seep. Midagi magusat nagu näiteks karamellid ja muud klaaskommid (šokolaad võib kahjuks reisil sulada).

Transport Jordaaniasse, Indiasse ja Gruusiasse on kahjuks üsna kulukas, selletõttu palume, et iga kingakarbiga tehtaks transpordikulude katteks ka 5 eurone annetus. Annetus iga karbi eest on vajalik mitte ainult konteineri transpordikulude katmiseks, kuid ka kogu ürituse korraldamiseks Baltimaades ning tollivormistuse, transportimise, ladustamise kindlustamiseks ning vabatahtlike meeskonna loomiseks, kes teostaks karpide jagamist otse lastele Jordaanias ja Indias. Sel aastal hõlmab “Täht idas“ 6 riiki ja 3 kontinenti. Möödunud aastal olid küllaltki paljud karbid ilma selise annetuseta. Ühtegi karpi ei jäetud seetõttu saatmata, kuid suur tänu neile, kes annetasid mitte ainult oma karbi eest. See aitas hüvitada puudujääki. Ka sel aastal, kui sul on võimalik, anneta ka mõne teise karbi eest. Annetuse selgitus „Täht idas“

Sul pole aega karbi jaoks? Sa ei taha joosta ühest poest teise? Me teeme seda sinu asemel! 25 euro suurune annetus katab ühe karbi sisu ja logistikakulud. Sellel eesmärgil anneta ühingu Ühiskoonnatöö Sihtasutuse arvele viitega „Tehke minu asemel”. Annetused, mis on laekunud peale 12. detsembrit, me kahjuks enam ei jõua muuta karbiks, kuid see muutub seemneivaks järgmise aasta ürituse jaoks.

Arveldusarve nr :
EE131010220214844220
Selgitus: „Täht idas” või „Tehke minu asemel”
Saaja: Ühiskonnatöö Sihtasutus