Märtsi alguses avasime Raplas Eesti kaheksateistkümnenda Sõbralt Sõbrale kaupluse.

Juba paar aastat oli Rapla Vabakoguduse pastor Matthew Edminsteri südamel soov teenida kohalikku kogukonda läbi uuskasutuskaupluse. Ta oli näinud teisi Sõbralt Sõbrale poode Eestis ning lootis alustada millegi sarnasega. „Mind paelus see, et Sõbralt Sõbrale ei ole lihtsalt kaupluste kett, vaid sotsiaalne ettevõte, mis toetab abivajavaid,“ ütles ta. Nii pöördus Edminster ettevõtte juhi Meelis Kibuspuu poole, küsides, kas nad ei tahaks laieneda Raplasse.

„See ettepanek tuli väga õigel hetkel, sest mõni aasta tagasi olime võtnud sihi, et aastaks 2020 võiks meil Eestis olla 20 kauplust,“ ütles Kibuspuu. „Ennekõike tahtsime olla igas maakonnakeskuses, mistõttu Rapla sobitus meie visiooni suurepäraselt,“ lisas ta. Ka kohalike jaoks tundus ajastus suurepärane. „Linna parim uuskasutuskauplus oli just kinni pandud, meile pakuti suurepärast poepinda ning lisaks oli meil mitu motiveeritud inimest, kes ootasid uusi väljakutseid,“ jutustas Edminster.

Kuigi pood on olnud avatud vaid loetud päevi, võivad kõik kolm müüjat – Evelin Oja, Urve Düüna ja Janne Ahnefer – tõdeda, et huvi kaupluse tegemiste vastu on olnud suur. „Inimesi on üllatanud Sõbralt Sõbrale ettevõtmise professionaalsus ja loomulikult ka sotsiaalne pool“ räägivad nad. Ettevõtte tunnuslause „Ühendame andja ja saaja rõõmu“ on saanud tõeliselt elavaks juba selle lühikese ajaga. Inimesed on olnud usinad kasutama võimalust tuua kodus seisma jäänud asjad annetusena kauplusesse. „Rõõmustav on olnud näha, kui kiiresti „hoolime koos“ mõtteviis levib,“ lisas poe juhataja.

Kauplus asub Raplas, Karmani kaubamajas (Kooli 6A)
Oleme avatud T–R 10–18 ja L 10–14
Lisainfo: 5684 4021