Olgugi, et linnaruumi kaunistavad jõulutuled ning mõnel pool Eestis on isegi õrn lumekiht maas, on ühtaegu käes aasta kõige pimedam aeg – aeg, mil inimesed ei koge mitte üksnes pere ja kallite inimeste lähedust, vaid ka selle puudumist. Tänavune aasta on paljude jaoks olnud eriti raske, jättes nii mõnegi meist üksindusse, või lausa isolatsiooni, kõige ebasobivamal hetkel.

Sõbralt Sõbrale unistab, et keegi ei peaks üksinda jäädes jääma üksi! Oleme selleks loonud nõustamiskeskuse, kus on võimalus hinnanguvabas ja usalduslikus õhkkonnas ennast vabalt väljendada ning koostöös spetsialistiga oma probleeme ja nendega toimetuleku ressursse hinnata. Meie poole võib pöörduda, kui on soov endas selgusele jõuda, suhteid parandada, saada tuge elu kriisihetkedel. Nõustamisele võib tulla vastavalt vajadusele üksi, koos partneri või kogu perega.

Ostes kaupa Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplustest, annad oma panuse, pakkumaks tasuta nõustamisteenust kuni 19-aastastele noortele. See võib olla elumuutev. Loe, mida jagavad kolm noort oma isiklikust nõustamiskogemusest:

 

Tänaseks võin julgelt ja tänulikult öelda, et olen saanud käia psühholoogi juures nõustamisel juba mitmeid kordi. Kui alustasin, olin päris keerulises kohas enda sisemaailma, mõtete ja tunnetega ning selle kõige tõttu ka suhetega. Igapäevane elu ja toimimine olid kohati juba väga keerulised. Kuid sellest hetkest, kui hakkasin regulaarselt käima nõustamisel, algas minu jaoks üks hea tervenemisprotsess. Võimalus kõike seda, mida ise ei oska ei mõista ega sõnadesse panna, kellegagi arutada ning lahendusi otsida, on olnud niivõrd oluline. Mina olen veel enda teekonnal ja usun, et tervenemisprotsessi keskpaigas, kuid olen juba praegu tänulik kogu abi eest, mis mulle osaks on saanud. Tahaksin väga, et igaühel oleks võimalus seda kogeda, sest üksi on raske, kuid koos alati palju kergem.

Laura*, 17

 

Olin umbes kuus aastat oma probleemiga üksi, kuni kuulsin Sõbralt Sõbrale nõustamisest. Kui varem mulle pakuti psühholoogi juurde minekut, siis arvasin, et mu probleem pole piisavalt suur, et selle lahendamise eest oleks vaja maksta. Mulle meeldis, et sain nõustamisest osa, olles rahulikult oma toas videokõne kaugusel, ja olen väga tänulik, et see oli tasuta. Enne polnud päris kindel, mis minu probleemi põhjustas ja kuidas seda üldsegi kutsuda. Mind juba väga aitas selle probleemi lahkamine ja mulle endale pakkus ka huvi, et mis selle probleemi taga on. Tundsin lõpuks lootust ja justkui nägin valgust tunneli lõpus. Sain nõustamistelt kasulikud nipid, mida saan kasutusele võtta. Tohutult suur abi oli nendest nõustamistest. 

Stiina*, 16

 

Nõustamised on andnud mulle meeletult palju ning seda sõnadesse panna on kergelt öeldes keeruline. Läbi Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuse psühholoogi olen ülesehitanud oma enesekindluse ja enesearmastuse, õppinud nägema elu värvilisemalt ja palju kergemana, kui see on. Olen õppinud toime tulema ja analüüsima enda emotsioone, käitumist ja küsima endalt „Mis saab olla kõige hullem mis juhtub?”. 

Hoolime Koos toetus on andnud mulle palju rohkem, kui ma kunagi oleksin osanud oodata. Toetus on jätnud mulle vabaduse teatud perioodil mitte muretseda selle pärast, kas mul on finantsiliselt võimalik saada psühholoogilist abi. Julgen igale noorele enda ümber soovitada Hoolime Koos toetust, sest selle taga peitub nii palju ilusaid inimesi.

Mirjam*, 18

 

* Nimed muudetud