28 mai

Voodikarussell

Olles pool oma elust aktiivselt teise ringi poode külastanud, on tekkinud mingisugune vaist, mida tasuks koju viia ja mida mitte. Ka juhul kui poes veel ei tea, milleks mõni asi hea on, leiab minu kogemusel kvaliteetne ja heas korras ese varem või hiljem kasutust. Nii juhtus ka nende jõulukaunistuste toorikutega, mis Sõbralt Sõbrale riiulil nukralt järgmisi pühi ootasid. Mida selle komplektiga teha, polnud algul aimugi, aga kui tekkis idee meisterdada voodikarussell, olid põhielemendid kohe võtta. Kuna olen seda meelt, et beebi ei vaja liigselt stiimuleid ja värvigamma võiks olla rahulik, sobis naturaalne viimistlemata puit ideaalselt.

Vaja läheb:

  • käärid
  • nõel
  • läbipaistev või sobivas […]
9 mai

Meie Sõprade uus vana

See postitus on pühendatud meie Sõpradele, kelle kuldsete käte all on vana saanud imeilusa uue kuue. Järgnevas tutvustame mõnda eriti kihvti leidu, et ka Sind inspireerida! Siin on neli eriilmelist, aga ühtmoodi pilkupüüdvat ideed. 

Soliidne klassikalise joonega kapp

Kuidas päevinäinud, aga elegantsele kapile värske välimus anda, jagab meile loominguline Helena ehk Iseloov, kelle Instagrami kontol saate pilgu heita õdusasse taaskasutust väärtustavasse koju ning ideid erinevateks isetegemise projektideks, mööblist küünlajalgadeni! See suursugune praktilise süsteemiga kapp on pärit Sõbralt Sõbrale poest.

Kuna kapil esines kasutusjälgi, täitis Helena esmalt puidupahtliga (nt veepõhine Colowood) defektid ja lasi mõned tunnid kuivada. Seejärel ühtlustas ta pahteldatud kohad liivapaberiga lihvides. Kui ka ülejäänud pind oli liivapaberiga (nr 120) karestatud, et see värvimiseks ette valmistada, puhastas ta kapi karestamisel tekkinud […]

22 apr.

Pompomi vanik

Kas ka teie pere lastel on iga päev sünnipäev? Täna valmis meil spontaanselt üks lihtne lõbus pompomi vanik, mis pidi algselt kaunistama sünnipäevalauda, aga leidis tee hoopis sünnipäevalapse juustesse.

Pompomide valmistamisel saab kaasa lüüa ka väikelaps, sest 3-aastase jaoks on ju igavesti põnev klaasi abil papile ringjoont kanda, samuti võib ta abistada, kui on vaja lõngajuppi lõigata või sõlme siduda – mõlemad väga head motoorikaharjutused. Ning kel rohkem püsivust, saab aidata ka lõnga kerida.

Vaja läheb:

  • papp (nt joonistusploki tagakülg, mõne kuivaine pakend)
  • Lõng (eriti kirju ja edeva tulemuse saab, kui kasutad erinevat värvi lõngajääke, millest suurema käsitööprojekti jaoks ei piisa)
  • käärid
  • pliiats

Töö käik:

Joonista papile ring ja lõika sisse lukuaugu kujuline avaus. Vaja on kahte ühesugust papist ringi. Meile meeldisid kõige rohkem päris pisikesed, u 5 cm läbimõõduga […]

31 märts

Sõbralt Sõbrale DIY mänguköök

Nüüd, mil oleme kõik omaette, aga ometi koos vastustundlikult koduseinte vahel, on aeg ja aega luua kodutunnet! Järgnevas tutvustame ideed, mis on omanäoline ja taskukohane, pakub isetegemisrõõmu suurtele ja mängulusti väikestele – tee-ise mänguköök.

Lapsed on agarad köögitoimkonnas kaasa lööma juba õige väikestena. Nii võib kokkamine kui rutiinne kohustus võtta kvaliteetaja vormi ja see on igati vahva. Teinekord tahaks aga asjaga lihtsalt lõpule saada ja lapse köögist ära saata…kööki! Päris oma mängukööki, kus ta saab parajas tempos porgandit nüsida ja nosida, väikeses veeski plätserdada ja korraldada muidu meelepärast segadust. Õues sobib selleks robustsem mudaköök, aga tubastes tingimustes oskab juba pisikenegi põnn hinnata viksi ja viisakat armastusega tehtud mängukööki.

Mida vaja läheb?

Projektis on kasutatud Sõbralt Sõbrale kaupluse teise ringi mööblitükke (sooduskampaania raames kokku 11,4 […]

14 nov.

„Täht Idas” kampaania

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni andmetel on maailma kriisikolletes sõjategevuse tõttu oma kodu kaotanud enam kui 10 miljonit last. Jagame teiega üht head võimalust, kuidas neile jõulurõõmu valmistada. Selleks tuleb teil lihtsalt üks kingikarp kingitustega täita ja see enne 28. novembrit Sõbralt Sõbrale kauplusesse (või teise lähimasse kogumispunkti) tuua.